II Turniej o puchar dyrektora gimnazjum im. Jana Pawła II

Aktualności

_MG_5045Zwycięstwem dziewczęcej drużyny siatkarskiej z Bartoszyc z gimnazjum nr 2 zakończył się II Turniej Piłki Siatkowej o puchar dyrektora Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim, rozegrany na hali sportowej SP nr 2 w piątkowe przedpołudnie 12 grudnia.

 

W Turnieju wzięły udział cztery zespoły ze szkół w Bartoszycach, Kandytach, Pieniężnie i Górowie Iławeckim. Rangę turnieju podniosła obecność na nim posła Pawła Papke z Olsztyna, znanego siatkarza, wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Gość dziękując za zaproszenie z satysfakcją zaznaczył, że cieszy się z rozwoju piłki siatkowej w naszym województwie, bowiem gra w nią coraz więcej zespołów zaczynając od szkół podstawowych. Po oficjalnym otwarciu poseł chętnie rozmawiał z zawodniczkami i rozdawał autografy.

Rozegrany w sobotę turniej stał na wysokim poziomie sportowym, o czym świadczyły zwycięstwa w poszczególnych setach wygrywane niewielką różnicą punktów. Nic w tym dziwnego, ponieważ dziewczęta zajmują się tym rodzajem sportu od szkoły podstawowej i mają już wiele doświadczenia.

Turniej zakończył rozdaniem dyplomów i pucharów przez dyrektora górowskiego gimnazjum Dariusza Hawrylca, Piotra Baczewskiego, jednego ze sponsorów i Rafała Narkiewicza, nauczyciela wychowania fizycznego. Kolejność drużyn przedstawiała się następująco: 1. Bartoszyce, 2. Górowo Iławeckie, 3. Kandyty, 4. Pieniężno.

 

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz