Nowy rok na Placu Ratuszowym

Aktualności

IMG_6266Około 300 mieszkańców naszego miasta i jego gości przyszło przed północą 31 grudnia na Plac Ratuszowy, aby wspólnie przywitać nadchodzący nowy, 2015 rok.

Z pierwszym uderzeniem ratuszowego zegara dzielni górowscy strażacy odpalili fajerwerki rozpoczynając krótkie ale bardzo malownicze widowisko „światło i dźwięk”. Swoje race odpalili także goście. Wkrótce ratusz spowity został gęstym dymem powodując znaczne ograniczenie widoczności. Górowianie zaczęli składać sobie życzenia.

Do zgromadzonych z życzeniami wszelkiej pomyślności przemówił Burmistrz Jacek Kostka. Tradycyjnie pozdrowił mieszkańców i wyraził nadzieję, że Nowy Rok nie będzie gorszy od minionego, wręcz przeciwnie.

Sprzyjająca pogoda i miła atmosfera spowodowały, że zgromadzonym nie spieszyło się do domów – byli nawet tacy, którzy tańczyli w rytm towarzyszącej spotkaniu muzyki. Można było także poczęstować się wystawionym przed ratusz noworocznym winem.

Nad porządkiem całości imprezy czuwali policjanci, dzięki czemu obyło się bez radosnego tłuczenia o ratuszowy bruk butelek po wypitych napojach.

 

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz