WOŚP zagrała także u nas

Aktualności

1Niesprzyjająca wietrzna pogoda i padający od czasu do czasu śnieg ich nie wystraszył i wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 11 stycznia dzielnie trwali na wyznaczonych posterunkach kwestując na szczytny cel.

Miejsce zbiórki datków w Górowie to tradycyjnie chodniki przed świątyniami oraz centra handlowe. Kwestujący pojawili się także w Kamińsku, Pieszkowie i Kandytach.

Uliczna kwesta zakończyła się po południu, natomiast od 16.00 w Domu Kultury rozpoczął się koncert zespołów Twisted Hatred, POWER UP, i From Dark Inside, w przerwach którego chętni mogli wziąć udział w licytacji charytatywnej i zakupić ciekawy przedmiot do domowej kolekcji. Do wylicytowania były gadżety WOŚP, obrazy, płaskorzeźby, ozdobne szkatułki, duże bombki choinkowe, ceramika itp. Większość, jak co roku, została podarowana przez ZK w Kamińsku. Pomimo tego, że licytujących (jak i publiczności) nie było zbyt wielu, akcja toczyła się żwawo i wcześniej upatrzone dzieła czy przedmioty artystyczne znalazły swoich nabywców.

Według wstępnych obliczeń WOŚP w Górowie Iławeckim zebrała łącznie 6618 zł.

 

Bohdan Tchórz

fotografował: Bartłomiej Matoszko

 

Dodaj komentarz