Kolędy i pastorałki w wykonaniu orkiestry symfonicznej

Aktualności

IMG_0020Tym szczególnym koncertem, który miał miejsce 14 stycznia (pierwszego dnia Nowego Roku według kalendarza juliańskiego) w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, Górowo Iławeckie z całą pewnością wkroczyło na nowy etap rozwoju kulturalnego.

W środę, w godzinach popołudniowych przybyli do szkoły goście mieli okazję wysłuchać koncertu chóru oraz orkiestry symfonicznej połączonych sił Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim oraz jej filii w Górowie Iławeckim. W repertuarze koncertu znalazły się kolędy i pastorałki wykonywane zarówno przez całą orkiestrę jak i zespoły kameralne.

Witając przybyłych na koncert gości pan Andrzej Bukowski, dyrektor PSM, podziękował także nauczycielom za jego przygotowanie oraz zorganizowanie. Szczególnie wyróżnił pana Oresta Ortyńskiego, który stworzył wspaniałe aranżacje przepięknych kolęd na chór i orkiestrę symfoniczną.

Koncert, który rozpoczął się od kolędy „Bóg się rodzi”, wykonanej przez zespół muzyki myśliwskiej poprowadziła pani Marzena Mierzejewska. Potem, po kolei, wystąpił chór, soliści i zespoły by na koniec połączyć się w dużą orkiestrę z chórem. Wzruszającym finałem było wspólne, razem z publicznością, wykonanie przepięknej kolędy „Cicha noc”.

Za wspaniałe przeżycia duchowe oraz niezwykłe wydarzenie kulturalne artystom i ich nauczycielom w imieniu publiczności podziękowanie na ręce dyrektora PSM złożyli Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka i Wójt Gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska Świtaj.

Filia szkoły muzycznej w Górowie Iław. istnieje niepełne dwa lata.

Posłuchaj: Plik dźwiękowy_1 Plik dźwiękowy_2

 

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz