Team Cresovia bez straty seta po pierwszej rundzie Ligi w Pieniężnie

Aktualności

siatkowkaTeam Cresovia Górowo Iławeckie – Lechowo 3:0 (21, 18, 12)

Mecz z v-ce liderem Ligi w Pieniężnie, drużyną z Lechowa, która przed ostatnim pojedynkiem I rundy straciła tylko jednego seta, rozpoczął się niepewnie z obu stron.

Do stanu po 16 w pierwszym secie gra była wyrównana. Dopiero od tego wyniku zaczęliśmy opanowywać sytuację na boisku. Kilka pewnych kontrataków, kilka dobrych zagrywek i osiągnęliśmy przewagę, która dała nam zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugim secie na pozycji atakującego pojawił się Tobiasz Ciastek, który zaliczył kilka bardzo pewnych ataków. Właśnie w tym elemencie oraz zagrywce zaczęliśmy czuć się coraz pewniej. Coraz częściej Jurek Tatol gubił też blok rywali a mocne, kierunkowe ataki zawodników Teamu mogły robić spore wrażenie na przeciwniku oraz na licznie zgromadzonych kibicach. Publiczność w Pieniężnie nie zdołała jeszcze przekonać się do nowej drużyny w ich lidze i kibicują w znacznej większości drużynom miejscowym. Mamy nadzieję, że z upływem czasu przynajmniej część z nich będzie darzyło naszą grę coraz większa sympatią.

Trzeci set to już popis naszej drużyny i spora przewaga w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Set wygrany do 12 punktów mówi sam za siebie.

Doskonałe spotkanie w elemencie zagrywki rozegrał Jacek Kawiecki, który raz po raz odrzucał przeciwnika od siatki mocnymi zagrywkami z wyskoku. Dobre spotkanie w ataku rozegrali skrzydłowi kończąc wiele piłek sytuacyjnych. Tu na pochwałę zasłużył szczególnie weteran naszej drużyny Janusz Wirboł.

Ostatni mecz pierwszej rundy był podsumowaniem naszej gry w tym sezonie jakie mogliśmy sobie tylko wymarzyć. Najlepiej zaprezentowaliśmy się przede wszystkim w elementach ofensywnych – ataku i zagrywce. Wiele do poprawy mamy jednak w elementach defensywnych – obronie, asekuracji własnego ataku oraz przyjęciu i bloku. Pierwszą rundę zakończyliśmy z kompletem punktów, nie tracąc przy tym ani jednego seta.

Marcin Kaszubat

Dodaj komentarz