Leśna lekcja

Aktualności

IMG_0633Niezwykle ciekawą lekcję przyrody, a przy tym i krajoznawstwa, odbyły dzieci z SP nr 2 w Górowie Iławeckim dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Górowo Iław. w ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi.

Grupa szkolnych miłośników ekologii pod opieką wychowawczyni p. Aleksandry Wasyłeczko w piątek 23 stycznia pojechała do Dzikowa Iławeckiego aby zapoznać się z osobliwościami przyrody w okresie zimowym. Lekcja, interesująco, z wykorzystaniem fachowych pomocy naukowych, przeprowadzona przez p. Kingę Chodarę, dotyczyła zachowań zwierząt leśnych w okresie zimowym.

Uczniowie, na podstawie zdobytych informacji oraz wykorzystując odlewy zwierzęcych stóp, zaprezentowanych wcześniej przez pracowników Nadleśnictwa, uczyli się jak rozpoznawać tropy, jak śledzić przebieg ścieżek poszczególnych gatunków, miejsca odpoczynku itd.

Dzikowska ścieżka ekologiczna poprowadziła także uczniów do leśnego paśnika, gdzie zimą, dzięki pomocy pracowników lasu, zwierzęta mogą znaleźć posiłek w trudnej dla nich porze roku.

Lekcja zakończyła się przy ognisku pod wiatą, gdzie można było posilić się własnoręcznie pieczoną kiełbaską z bułeczką.

Czas, który spędzili uczniowie na leśnej lekcji, z całą pewnością należy uznać za dobrze wykorzystany dla ich edukacji.

Bohdan Tchórz

 

Dodaj komentarz