Komu w Górowie służy park ?

Aktualności

_MG_5511Z pewnością miejscowym „nieznanym sprawcom”, którzy uczynili z niego wygodny poligon dla swoich eksperymentów dokonywanych pod osłoną nocy i w obecności sobie podobnych.

W smętny niedzielny poranek 19 kwietnia przechodnie mogli zobaczyć w parku kilka wyrwanych z ziemi koszy i porozrzucane koło nich śmieci. Całość mało optymistyczna, zważywszy że park niemałymi kosztami został odbudowany zaledwie jesienią ubiegłego roku na pożytek całej lokalnej społeczności i gości odwiedzających miasteczko.

Wyrwane kosze to jednak nie wszystko. Pod wiatami i na letniej scenie wciągnięte ławki z alejek, łupiny po słoneczniku, butelki, stłuczki i inne śmieci.

Widok przykry i mało zachęcający do spacerów. Ciekawe, że pobojowisko powstaje w szybkim tempie, bo służby komunalne park sprzątają, tyle że wspomniani sprawcy są skuteczniejsi.

Wniosek nasuwa się niejako automatycznie – jak najprędzej powinien pojawić się w tym miejscu, rekreacyjnej wizytówce miasta, skuteczny monitoring. Także i na dawnym kąpielisku miejskim, bo zapewne niedługo i tam, po ukończonym remoncie, zawitają „nieznani sprawcy” i pokażą na co ich stać.

Dodaj komentarz