Krośnieńska Motomajówka

Aktualności

1Przy pięknej, majowej pogodzie, okraszonej półgodzinną ulewą, odbyła się 10 maja w Krośnie koło Ornety VII Warmińska Motomajówka zorganizowana przez Warmiński Klub Motocyklowy DRAGER z Ornety. Pojechali na nią także bajkarzy z naszego miasta.

Na tę gromadzącą z roku na rok coraz więcej motocykli, motocyklistów i sympatyków imprezę tym razem przybyło ok. 500 maszyn, głównie z naszego województwa, chociaż nie zabrakło też gości z bardziej odległych miejscowości.

Po zaparkowaniu swoich maszyn przybyli wzięli udział w mszy świętej w intencji wszystkich motocyklistów. Odprawił ją i wygłosił kazanie ksiądz Andrzej Krużycki. W tym też czasie zaczęła się ulewa i natychmiast w świątyni wzrosła frekwencja (także i w krużgankach).

Większość motocykli, które pojawiły się w Krośnie to współczesne maszyny, głównie czopery, chociaż nie zabrakło motocykli zabytkowych, dobrze znanych na naszych drogach przed kilkudziesięciu laty.

Motocykle zostały poświęcone przez księdza Andrzeja, któremu tym razem towarzyszyli braniewscy rycerze. Można było udać się na paradę Krosno-Orneta-Lubomino i z powrotem. A potem już była część rozrywkowa przed ustawioną przy kościelnym murze mobilną sceną.

Warto zaznaczyć, że organizatorzy zadbali nie tylko o wrażenia duchowe i estetyczne, albowiem można było także posilić się wspaniałym, bardzo smacznym domowym bigosem i grochówką.

 

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz