I Bal Sportowca w Górowie oraz obchody XV-lecia drużyny siatkarskiej Team Cresovia Górowo Iławeckie

Aktualności

abcSiatkarze Team’u Cresovia Górowo Iławeckie w osobach Jerzego Tatola i Marcina Kaszubata postanowili zorganizować huczne obchody jubileuszu swoje drużyny siatkarskiej. 15 lat temu Jerzy wypatrzył kilku młodych, wysokich, wysportowanych chłopaków z liceum i postanowił zbudować z nich drużynę siatkówki. Do pomocy zaprosił kilku kolegów w swoim wieku, którzy wspierali tą inicjatywę zarówno sportowo jak i organizacyjnie.

Ta mieszanka rutyny i młodości zaowocowała wieloma sukcesami na arenie wojewódzkiej amatorskiej piłki siatkowej. Wystarczy wspomnieć 3-krotne mistrzostwo województwa drużyn LZS, kilkukrotne wicemistrzostwo tych rozgrywek, v-ce mistrzostwo województwa PZPS, 7-8 miejsce w Polsce juniorów Cresovii w plażowej piłce siatkowej oraz zwycięstwa w licznych okolicznych turniejach oraz miejskich amatorskich ligach w Dobrym Mieście, Ornecie i ostatnio w Pieniężnie. Jednym z większych powodów do dumy jest również fakt, że w górowskiej drużynie debiutował obecny v-ce mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski Mateusz Czunkiewicz (obecnie Lotos Trefl Gdańsk). Bartoszyczanin również przyjedzie uczcić swoją grą w turnieju oraz obecnością na Balu Sportowca piętnastolecie drużyny Team Cresovia.

W programie obchodów jubileuszu przewidziane są:

– Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn (od godz. 12.00 na hali SP nr 2 (wstęp wolny) z udziałem zaprzyjaźnionych drużyn:

– Lukoil Kaliningrad

– Rolgaz Orneta

– KS Petarda Olsztyn

– Team Cresovia Górowo Iławeckie

oraz I Bal Sportowca połączony z obchodami XV-lecia Teamu Cresovia w restauracji Róża Wiatrów. Podczas balu wręczone zostaną nagrody w następujących kategoriach:

  1. Sportowe wydarzenie roku 2014r.

– Budowa i otwarcie Stadionu, Grand Prix w tenisie stołowym, Spartakiada młodzieży

  1. Nauczyciel Wychowania Fizycznego 2014r.

– Rafał Gajdamowicz, Rafał Narkiewicz, Aleksandra Klimko

  1. Działacz sportowy 2014r.

– Grzegorz Błocki, Janusz Głębocki, Marcin Kaszubat

  1. Trener Roku

– Janusz Głębocki, Grzegorz Błocki, Mateusz Wierzbowski

  1. Filar Sportu – nagroda za całokształt
  2. Sportowiec Roku w Górowie Iławeckim 2014r.

– Rafał Jastrzębowski (Bałga), Marcin Kawiecki (Team Cresovia), Szymon Szypczyński (Cresovia)

Oprócz nagród w plebiscycie jednym z najważniejszych punktów balu będzie aukcja przedmiotów na cel doposażenia hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w elektroniczną tablicę wyników. Taka tablica posłużyłaby wszystkim korzystającym z hali przy wszystkiego rodzaju imprezach sportowych. Przedmioty na licytację przekazali m.in. Poseł na sejm RP i prezes PZPS Paweł Papke, Mateusz Czunkiewicz, Centrum Barka, Zakład Karny w Kamińsku, Nadleśnictwo Górowo Iławeckie, Komendant Policji w Górowie Iławeckim p. Jan Bałdyga, zawodnicy Team Cresovia i inni.

Współorganizatorami imprezy jest Urząd Miasta w Górowie Iławeckim i Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim. Wielką pomoc przy organizacji uroczystości wykazali jak zwykle górowscy przedsiębiorcy, którym zawodnicy Team’u Cresovia już dziś składają najgorętsze podziękowania.

 

Zapraszamy na obchody naszego jubileuszu !

Marcin Kaszubat

 

Dodaj komentarz