Turniej piłki siatkowej i pierwsza górowska gala sportu

Aktualności

IMG_2771Zapowiadany wcześniej turniej siatkarski w międzynarodowym składzie na 15-lecie istnienia i sportowej działalności Team Cresovia Górowo Iławeckie odbył się w sobotę 16 maja i bez wątpienia był wydarzeniem sportowym regionalnej rangi.

Mogli o tym przekonać się miłośnicy piłki siatkowej, którzy postanowili sobotnie popołudnie spędzić na hali sportowej górowskiej SP 2, byli oni albowiem świadkami drużynowej rywalizacji stojącej na wysokim, ambitnym poziomie. Zawodnicy walczyli o puchary nie szczędząc ani sił, ani umiejętności, chociaż, co podkreślił na zakończenie Turnieju prowadzący Zenon Cybulski, wygranymi byli wszyscy, ponieważ nie o zawzięte zmagania chodziło lecz o pokazanie piękna tego sportu.

Turniej w samo południe otworzyli wspólnie poseł na Sejm p. Miron Sycz i Burmistrz Górowa Iławeckiego p. Jacek Kostka. Gratulując pięknego jubileuszu i osiągnięć górowskich siatkarzy pan poseł przekazał wszystkim zawodnikom obecnym na Sali gorące pozdrowienia od posła Pawła Papke, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Podkreślił także symboliczne znaczenie udziału w Turnieju drużyny z Kaliningradu.

 

W Turnieju wzięły udział cztery drużyny:

– TEAM Cresovia Górowo Iławeckie,

– ŁUKOIL Kaliningrad (Rosja),

– ROL-GAZ Orneta,

– KS PETARDA Olsztyn.

 

Po przeprowadzonych meczach, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”, po pięknej, wręcz przykładowej sportowej rywalizacji kolejność zespołów przedstawiała się następująco:

I miejsce – ŁUKOIL Kaliningrad (Rosja),

II miejsce – TEAM Cresovia Górowo Iławeckie,

III miejsce – KS PETARDA Olsztyn,

IV miejsce – ROL-GAZ Orneta.

 

Wszystkie zespoły zostały uhonorowane pucharami i medalami które wręczali Jerzy Tatol i Marcin Kaszubat. Organizatorzy wręczyli także statuetki wyróżniającym się zawodnikom:

– Rozgrywający – Brażynskas Andriej,

– Libero – Mateusz Olbryś,

– Przyjmujący – Mateusz Czunkiewicz,

– Atakujący – Karol Mastalerz,

– Blokujący – Alochin Sergiej,

– MVP – Tołkmaczew Michaił.

 

 

Górowska gala sportu

 

Pełna sportu sobota zakończyła się miłą uroczystością z udziałem sportowców, działaczy, sponsorów i zaproszonych gości – Galą Sportu, zorganizowaną w restauracji Róża Wiatrów.

Były przemówienia, miłe słowa, życzenia wszelkiej pomyślności na przyszłość. Szkole Podstawowej nr 2 w Górowie Ławeckim, w której odbywają się liczne turnieje, została przekazana elektroniczna tablica wyników. Organizatorzy wskazali także najważniejsze wydarzenia roku 2014 i wyróżnili osoby zasłużona dla lokalnego sportu.

Najważniejsze wydarzenie roku 2014 w Górowie to budowa i otwarcie nowego stadionu, a potem jeszcze Grand Prix w tenisie stołowym i Spartakiada Młodzieży.

Wyróżniono także statuetkami i dyplomami osoby zasłużone dla sportu:

– nauczyciel wychowania fizycznego 2014: Rafał Gajdamowicz, Rafał Narkiewicz, Aleksandra Klimko,

– działacz sportowy: Grzegorz Błocki, Janusz Głębocki, Marcin Kaszubat,

– trener roku: Janusz Głębocki, Grzegorz Błocki, Mateusz Wierzbowski,

– filar sportu (za całokształt): Jerzy Tatol,

– sportowiec roku: Rafał Jastrzębowski, Marcin Kawiecki, Szymon Szypczyński.

 

W czasie Gali i Balu Sportowca obecni mogli w czasie licytacji i dobrowolnych datków stać się posiadaczami ciekawych gadżetów o tematyce sportowej podarowanych przez instytucje i prywatnych darczyńców (była, m.in. piłka z podpisem prezesa Pawła Papke). Dochód z tej akcji organizatorzy postanowili przekazać na rzecz poszkodowanych w pożarze w Kandytach.

Bohdan Tchórz

 

Dodaj komentarz