O czym ćwierkają ptaki

Aktualności

IMG_3039Piątek 22 maja dla grupy dzieci ze szkół podstawowych z Górowo Iławeckiego i Kandyt był dniem wyjątkowych lekcji. Nie tylko zresztą dlatego, że odbyły się one w dzikowskim lesie, ale przede wszystkim dlatego, że prowadzone były przez ornitologa z olsztyńskiego Muzeum Przyrody p. Mariana Szymkiewicza.

Dzieci miały okazję w naturalnym środowisku i z fachową pomocą posłuchać ptasich głosów, które tego słonecznego dnia brzmiały wyjątkowo wyraźnie, a potem nauczyć się je rozróżniać.

Leśny spacer ekologiczno-edukacyjny rozpoczął się od pomostu nad brzegiem zarastającego zbiornika wodnego, a następnie, wybranymi leśnymi ścieżkami powiódł aż do drewnianej wiaty i ogniska. Po drodze uczniowie słuchali ciekawych opowieści o ptakach, ich zwyczajach, znaczeniu dla całej przyrody oraz czyhających na nie zagrożeniach.

Podsumowaniem całości był test napisany w polowych warunkach i nagrody dla najlepszych. Na zakończenie wszyscy mogli pokrzepić się pieczonymi kiełbaskami z bułką i napojem.

Przeprowadzona w naturalnym środowisku lekcja przyrody była kolejnym elementem programu współpracy ze szkołami realizowanym przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie.

 

Bohdan Tchórz

 

Dodaj komentarz