XI Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie

Aktualności

DSC_0172Już po raz jedenasty, w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, 27 maja na boisku „Orlik” przy ul. Sikorskiego odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie. W imieniu Burmistrza turniej otworzył p. Dariusz Hawrylec, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim.

W tym roku o puchar Burmistrza rywalizowały cztery drużyny. Oprócz gospodarzy, drużyny z Gimnazjum nr 1, przybyli chłopcy z gimnazjum z Kandyt, Pieniężna oraz Bezled. Turniej rozgrywał się systemem „każdy z każdym”.

Puchar Burmistrza Miasta powędrował, podobnie jak w roku ubiegłym, do Bezled. Trzecie miejsce zajęli gimnazjaliści z Pieniężna, a czwarte gimnazjaliści z Kandyt. Gospodarze turnieju, gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1, byli „gościnni” i zajęli drugie miejsce, przegrywając z mistrzem turnieju.

Wszystkie mecze, pomimo iż były szybkie i zawzięte, to odbywały się na sportowym poziomie. Arbitrem zawodów był p. Stanisław Pełkowski, który panował nad młodzieńczą fantazją zawodników.

Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy. Najwszechstronniejszy zawodnik każdej z drużyn otrzymał także statuetkę.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem górowskiego gimnazjum został Mariusz Hołownia. Sportowej rywalizacji sprzyjał gorący doping kibiców, uczniów i trenerów poszczególnych drużyn.

 

Roman Petrecki

Dodaj komentarz