Jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Aktualności

SAM_0319Wakacje już za niepełne trzy tygodnie, więc warto się do nich należycie przygotować. Niewątpliwie jedną z ważniejszych czynności, którą warto opanować przed wakacyjnym odpoczynkiem, przydającą się zresztą na co dzień, jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

W ramach współpracy z placówkami oświatowymi w dniu 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim w ramach akcji ,,Bezpieczne Wakacje 2015” zostało przeprowadzone spotkanie z klasami IV – VI.

Na prośbę dzielnicowego aspiranta Arkadiusza Tobisza oraz sierżanta sztabowego Daniela Drabarka na spotkanie do szkoły przyjechali ratownicy medyczni. Panie Katarzyna Ferenc oraz Danuta Gruba charytatywnie przeprowadziły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Podczas przeprowadzanego spotkania dzieci bardzo chętnie uczestniczyły i angażowały się w zajęciach z pierwszej pomocy. Ćwiczyły z wykorzystaniem fantoma będącego na wyposażeniu szkoły oraz ochotników.

W ramach podziękowania ratownicy medyczni od dzieci otrzymały maskotki, które przekażą do karetek oraz na szpitalny oddział ratunkowy w Bartoszycach.

 

Dodaj komentarz