Pogodne XXIV Dni Górowa

Aktualności

1I tym razem było barwnie, wesoło, ludnie, a co najważniejsze, przy przepięknej, słonecznej, czerwcowej pogodzie. Słowem, XXIV Dni Górowa Iławeckiego, które odbyły się 12 – 14 czerwca, spokojnie możemy zaliczyć do udanych lokalnych imprez plenerowych na początku tegorocznego lata. Deszczu było mało, wręcz całkiem niewiele.

Po mszy świętej w piątkowe popołudnie wszystkich zgromadzonych ze sceny ustawionej w parku miejskim, a przede wszystkim zaproszonych gości, powitał i zaprosił do wspólnej zabawy Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka. Tradycyjnie na obchody święta miasta przybyły delegacje z niemieckiego Vereden, rosyjskiego Bagrationowska i ukraińskiego Horochowa. Przyjechali także delegaci z zaprzyjaźnionej górskiej gminy Niedźwiedź. Honorowym gościem święta (chociaż jest mieszkańcem Górowa) był poseł na sejm RP p. Miron Sycz.

Zaproszeni goście przywitali się z mieszkańcami miasta, wręczyli gospodarzom upominki, po czym zaczęło się to, na co wszyscy czekali – wesoła zabawa. W atmosferę święta wprowadził zgromadzonych w parku olsztyński chór UWM im. prof. Wiktora Wawrzyczka wykonując, prócz pieśni poważnych, także te mniej poważne o lżejszym charakterze.

Do tańców, które miały potrwać do godz. 3.00 następnego dnia (soboty), zaprosił publiczność zespół disco-polo Verdis z Białegostoku. Potem byli inni wykonawcy przewidziani w programie, był pokaz tańca ognia i zakończenie imprezy już o wschodzącym słońcu.

plakat

Gwiazdą sobotniej nocy byli muzycy z THE UKRAINIAN FOLK, którzy w tym roku obchodzą 25-lecie wspólnego grania. Na ich cześć właśnie, o północy niebo nad Górowem na kilkanaście minut rozbłysło ogniem fajerwerków odpalonych przez druhów z miejscowej OSP. Widowisko było wspaniałe i warte tego, by je naocznie obejrzeć.

Ale sobota poświęcona była nie tylko zabawie. Tego też dnia na stadionie miejskim rozegrane zostały mecze piłki nożnej o puchar Przewodniczącego RM Górowo Iławeckie w ramach rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz na „Orliku” mecze Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta. W meczach zagrali zawodnicy w wieku różnym, co też było celem danej inicjatywy.

W niedzielę 14 czerwca na parkowej scenie najlepsi uczniowie górowskich szkół nagrodzeni zostali specjalnymi upominkami od Burmistrza Miasta, zaprezentowały się górowskie szkolne zespoły artystyczne, natomiast dzień podsumowali swoją obecnością bajkerzy górowskiej „Zjawy”.

XXIV Dni Górowa Iławeckiego z pewnością należy zaliczyć do imprez ciekawych, udanych i spokojnych, nad czym czuwała ochrona, policja, strażacy, a i sami uczestnicy święta w pozytywnej większości myśleli przede wszystkim o dobrej zabawie, przekąskach i napojach, czego im nie powinno było zabraknąć.

Przemówienie Burmistrza Pana Jacka Kostki

Chór UWM

Dodaj komentarz