Gimnazjalny Turniej Szachowy

Aktualności

DSC_0380Miłośnicy szachów, zarówno grający jak i kibice, mieli okazję ciekawie spędzić piątkowe przedpołudnie 12 czerwca biorąc udział w „Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim”.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał dyrektor Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim p. Dariusz Hawrylec życząc zawodnikom sportowej rywalizacji oraz jak najlepszych wyników. Turniej prowadził p. Roman Petrecki. Do Turnieju zgłosili się mieszkańcy miasta i gminy Górowo Iławeckie, zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych, a także dorośli.

W turnieju uczestniczyło 15 zawodników, którzy startowali w trzech kategoriach. W kategorii szkól podstawowych pierwsze miejsce zajął Mateusz Aftanas. W najliczniej obstawionej kategorii szkól gimnazjalnych mistrzem został Józef Stocki wygrywając wszystkie partie. Drugie miejsce zajął Paweł Froń a trzecie Kacper Hetman (wszyscy uczący się w Gimnzjum nr 1 w Górowie Iławeckim). Ciekawie przebiegał turniej w kategorii „Open”, w której startowało sześciu zawodników. Mistrzostwo tej kategorii zdobył p. Andrzej Markowski pokonując wszystkich rywali. Drugie miejsce zajął p. Mieczysław Hołownia a trzecie p. Jan Kulpaka.

Fundatorem pucharów był p. Dariusz Hawrylec, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Organizatorem turnieju był prezes Miejsko-Gminnego Stowarzyszenia „Bałga”.

Głównym organizatorem Turnieju było Gimnazjum nr 1 w Górowie Iław. oraz Stowarzyszenie „Bałga”. Puchary ufundował Dyrektor Gimnazjum.

tekst i foto: Roman Petrecki