Uczniowie już na zasłużonych wakacjach

Aktualności

IMG_4782Kilkuset uczniów wszystkich górowskich szkół – SP nr 2, dwóch gimnazjów oraz szkół średnich w piątek 26 czerwca, w godzinach porannych, razem ze wszystkimi szkołami w kraju, uroczyście zakończyło rok szkolny 2014/ 2015.

Wcześniej większość z nich razem z pedagogami wzięła udział w mszach świętych, które w cerkwi oraz kościele odprawili w intencji uczących się miejscowi proboszczowie.

Apele, przeprowadzone we wszystkich szkołach, przebiegły zgodnie z ustalonym porządkiem. Zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, wysłuchali przemówień dyrektorów, ustępujące samorządy przekazały władzę wybranym w demokratycznym głosowaniu następcom, najlepsi uczniowie nagrodzeni zostali upominkami i nagrodami książkowymi, do rodziców wyróżniających się uczniów rady pedagogiczne skierowały imienne listy pochwalne. Rodzice i uczniowie podarowali nauczycielom na pożegnanie tradycyjne kwiatki.

Wykorzystując fakt, że uroczyste apele w poszczególnych górowskich szkołach odbywały się w godzinnych odstępach, wzięli w nich udział zaproszeni, honorowi goście, a między nimi pan poseł na Sejm RP Miron Sycz i burmistrz Górowa Iławeckiego pan Jacek Kostka.

Miłą niespodziankę sprawił uczniom szkoły gość z Olsztyna, pan Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Wagnera, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej przekazując w czasie uroczystości przywieziony z sobą sprzęt sportowy.

Wakacje to czas, kiedy ulicami przechadzać się będzie znacznie mniej dzieci i młodzieży. Miasteczko ożyje na początku września, z nowym rokiem szkolnym.

 

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz