Zmarł ksiądz Andrzej Krużycki

Aktualności

1Z głębokim smutkiem, ale też i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość, że 24 lipca 2015 roku w olsztyńskim szpitalu zmarł ksiądz Andrzej Krużycki, kustosz Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie oraz proboszcz parafii w Opinie (koło Ornety).

Dla nas, miłośników motocykli, ks. Andrzej znany był także z podobnej pasji, lecz też jak dusza i organizator wspaniałych imprez plenerowych o nazwie Warmińska Motomajówka, na którą przybywało po kilkuset motocyklistów z naszego regionu i z poza niego. Odprawiana była w intencji bajkerów msza, potem odbywała się barwna parada, koncerty, konkursy tematyczne, biesiada. A wszystko w niezwykłej atmosferze krośnieńskiego, barokowego Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Ostatni raz widzieliśmy się z księdzem Andrzejem Krużyckim 5 lipca podczas koncertu w krośnieńskim sanktuarium zorganizowanym z okazji jego trzydziestoletniej posługi kapłańskiej oraz dwudziestopięciolecia pracy w Krośnie. Umawialiśmy się na spotkanie na kolejnej Motomajówce…

 

w imieniu Górowskiego Klubu Motocyklowego ZJAWA

Bohdan Tchórz

 

 

Dodaj komentarz