Trójstronna wymiana młodzieży 2015 – Bagrationowsk i Górowo Iławeckie

Aktualności

1W dniach 31.07.2015 r. – 10.08.2015 r, odbyła się trójstronna wymiana młodzieży w Bagrationowsku, mieście Obwodu Kaliningradzkiego (Rosja) i w Górowie Iławeckim. W wymianie uczestniczyła młodzież z miasta i gminy Górowo Iławeckie. W Obwodzie Kaliningradzkim młodzież zwiedziła Bagrationowsk, Kaliningrad, Jantarnyj oraz Mierzeję Kurońską, która jest od 2000 roku wpisana na listę Dziedzictwa Światowego.

W Jantarnym zobaczyliśmy jak wydobywa się bursztyn, a nawet sami zabawialiśmy się w wydobywców. Codziennie wieczorem organizowane były imprezy integracyjne i sportowe. W dniu 05.08.2015 r. przyjechaliśmy z gośćmi z Niemiec i Rosji – uczestnikami wymiany – do Górowa Iławeckiego. Wszyscy uczestnicy zamieszkali w Internacie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Zwiedziliśmy Malbork oraz Galindię i Mikołajki. Uczestniczyliśmy                             w imprezach integracyjnych organizowanych na terenie miasta Górowa Iławeckiego. Korzystaliśmy z nowych „orlików” oraz Stadionu Miejskiego. Dużą pomocą organizacyjną służył nam Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim.

wymiana_logo

Było dużo atrakcji i zabawy, każdy znalazł coś dla siebie. W dniu 10.08.2015 zakończyło się nasze spotkanie. Młodzież z Niemiec i Obwodu Kaliningradzkiego wyjechała do swoich krajów, a nam pozostał smutek, że to już tak szybko się skończyło. Pozostał nam, z naszymi nowymi przyjaciółmi, stały kontakt przez z Internet i nadzieja, że za rok spotkamy się razem w Verden w Niemczech.

 

Elżbieta Kołodziejska

Dodaj komentarz