Sprzęt rehabilitacyjny dla potrzebującego

Aktualności

1Bajkerzy zrzeszeni w giżyckim klubie motocyklowym UKRAINIAN BIKERS WARMIA & MAZURY i przyjaciele nie zapominają o tych, którzy są w potrzebie i którym obiecali pomoc.

Kilkunastu motocyklistów, pomimo uciążliwego deszczu, w niedzielne popołudnie 6 września przyjechało do naszego miasta i zaparkowało swoje pojazdy przed świetlicą koła ZUwP. Czekali na nich miejscowi wolontariusze. Celem wizyty było przekazanie przebywającemu w górowskim szpitalu rehabilitacyjnym na kuracji Nazarowi (z Ukrainy) i jego mamie przyrządu służącego do ćwiczeń w pozycji pionowej. Urządzenie wyszukali i ze składkowych pieniędzy kupili właśnie motocykliści.

Przekazanie miało uroczysty i symboliczny charakter, albowiem przekazywali ludzie dobrej woli i zupełnie bez udziału czynników oficjalnych. Zgodnie z dobrą tradycją przyrząd poświęcił zaproszony na uroczystość proboszcz parafii greckokatolickiej ks. dziekan Jan Łajkosz w asyście wikarego ks. Bogdana Kryka.

Greckokatolicka parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i ks. dziekan osobiście od początku przebywania rehabilitowanych w górowskim szpitalu angażują się w pomoc im, ponieważ pobyt jest odpłatny i ciągle potrzebne są środki. Zaangażowanie wszystkich daje rezultaty. Dzisiaj u dwudziestojednoletniego Nazara nastąpił wyraźny postęp w leczeniu, co daje pozytywne nadzieje na przyszłość.

Spotkanie zakończyło się skromną biesiadą i krótkim koncertem w bajkarskim wykonaniu, po czym motory pomknęły do swoich miast.

Dodaj komentarz