Tenis stołowy ma się dobrze

Aktualności

DSCF05284 turniej III Grand Prix w Górowie Iławeckim pokazał, że znaczna część biorących w nim udział tenisistów znajduje się jeszcze w iście wakacyjnej formie. Kto przez wakacje znalazł czas na trening, ten zbierał tego owoce w sobotnich zawodach, które zgromadziły na starcie łącznie 37 zawodniczek i zawodników.

Tradycyjnie już kategorie dziewcząt i kobiet były obsadzone bardzo skromnie. W tej młodszej, Wiktoria Duszkiewicz ciągle nie może doczekać się jakiejkolwiek rywalki i siłą rzeczy, nie rozgrywając żadnego spotkania w cyklu, zapewniła już sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Starsze zawodniczki również nie pograły sobie zbyt wiele, gdyż w sobotę zgłosiły się ich zaledwie trzy. Wygrała Katarzyna Lewandowska przed Emilią Wawryniuk i Aliną Skrzypa.

W kategorii chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych bliski obrony tytułu jest Piotr Wilczek, który zwyciężył w sobotnich zawodach. Teoretycznie zagrozić mu może już tylko drugi w sobotę Jakub Olszewski, pod warunkiem, iż wygra dwa ostatnie turnieje. Najbardziej zacięta rywalizacja toczy się w kategorii amatorów, gdyż nieobecni w pierwszych turniejach zawodnicy stale odrabiają straty do czołówki. W sobotnim turnieju królował Wiesław Skrętkowski, który w finale pokonał Daniela Buczyńskiego. Kolejne miejsca zajęli Jerzy Rosa i Wiesław Rudzik. W kategorii open zwyciężył Rafał Jastrzębowski, który umocnił się na pozycji lidera i już bardzo niewiele brakuje mu do ostatecznego zwycięstwa. Jednak o II miejsce walka powinna trwać do ostatniego turnieju, gdyż pomiędzy II a VII miejscem straty punktowe są z pewnością do nadrobienia.

Klasyfikacja po 4 turniejach przedstawia się następująco:

Kategoria szkoły podstawowe i gimnazjalne – dziewczęta: (sklasyfikowano 1 zawodniczkę)   I miejsce – Wiktoria Duszkiewicz (Górowo Iławeckie) – 120 pkt.

Kategoria szkoły podstawowe i gimnazjalne – chłopcy:(sklasyfikowano 13 zawodników)

I miejsce – Piotr Wilczek – 115 pkt (obydwaj Górowo Iławeckie)

II miejsce – Jakub Olszewski – 80 pkt (Górowo Iławeckie)