Górowska OSP z wizytą w stolicy

Aktualności

1Piątek 25 września górowscy druhowie z OSP razem z burmistrzem naszego miasta p. Jackiem Kostką spędzili niezwykle ciekawie i pożytecznie. Tego bowiem dnia udali się do stolicy, aby wziąć udział w warsztatach szkoleniowych oraz na specjalne zaproszenie odwiedzić Sejm RP.

Warsztaty odbyły się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie przy ul. Słowackiego. Na spotkaniach z pracownikami SGSP strażacy wysłuchali wykładów o pracy uczelni, jej strukturze, współpracy międzynarodowej, prowadzonych badaniach w zakresie rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed tymi zagrożeniami. Obejrzeli także sprzęt wykorzystywany w akcjach, w tym najnowszy, który jeszcze nie przeszedł chrztu bojowego. Oddzielnym i ciekawym doświadczeniem była wizyta w centrum dowodzenia, z którego koordynowane są wszystkie akcje i działania zewnętrzne.

Po wizycie w SGSP i krótkim zwiedzaniu śródmieścia Warszawy, górowscy strażacy na zaproszenie posła p. Mirona Sycza zwiedzili Sejm RP. Tutaj na własne oczy mieli okazję przekonać się, w jakich warunkach pracują posłowie, zobaczyć salę posiedzeń oraz przejść się korytarzami znanymi z licznych transmisji telewizyjnych.

Na zakończenie wizyty w Sejmie poseł Miron Sycz został obdarowany pamiątkowym hełmem strażackim. Wręczony on został w uznaniu zasług posła dla lokalnych OSP, które dzięki niemu wyposażone zostały w sprzęt niezbędny do ratowania życia i mienia w sytuacjach zagrożenia.

Dodaj komentarz