Podziękowali nauczycielom

Aktualności

1Dzień Edukacji Narodowej obchodzony powszechnie 14 października upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nazywamy, jak dawniej, Dniem Nauczyciela.

W Dniu Nauczyciela uczniowie dziękują swoim pedagogom za pracę i opiekę, darują kwiaty, organizują występy artystyczne. Nie inaczej było tego października w górowskich szkołach. Wszyscy, odświętnie ubrani, zebrali się w salach sportowych, by wziąć udział w uroczystościach. Tradycyjnie, przybyli także zaproszeni goście, a między nimi poseł na Sejm Miron Sycz, burmistrz Górowa Iław. Jacek Kostka, członkowie Rady Rodziców, przedstawiciele służb mundurowych, rodzice.

Dyrektorzy szkół nagrodzili wyróżniających się nauczycieli nagrodami. Swoje nagrody wręczył też burmistrz.

Uroczyste apele zakończyły się programami artystycznymi, tematem których, oczywiście, była szkolna rzeczywistość pokazana zazwyczaj w satyrycznym świetle. Całość okrasiły odpowiednio dobrane i wykonane piosenki.

Dodaj komentarz