Ostatni turniej III Grand Prix

Aktualności

1W sobotę 7 listopada został rozegrany szósty, ostatni turniej z cyklu III Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Zawody, których celem jest popularyzacja tenisa stołowego, zgromadziły na starcie 42 zawodniczki i zawodników.

Pomimo faktu, iż w kilku kategoriach zapadły już wcześniej rozstrzygnięcia, to jednak rywalizacja była nadzwyczaj zacięta. Każdy chciał w ostatnich zawodach pokazać się z jak najlepszej strony i poprawić swoją lokatę w ogólnej klasyfikacji.

Ostatnie zawody należały do: Sebastiana Martula (kat. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych), Katarzyny Lewandowskiej (kat. kobiet amatorek), Jerzego Rosa (kat. mężczyźni amatorzy) oraz Rafała Jastrzębowskiego (kat. open). Zaraz po zakończonych zawodach nastąpiło szybkie obliczanie punktacji z całego Grand Prix, gdyż jak stanowi regulamin – jeden turniej (ten najsłabszy dla każdego startującego) nie był wliczany do końcowej klasyfikacji. Po wszystkich dokładnych obliczeniach czołówka we wszystkich klasyfikacjach przedstawia się następująco:

 

Kategoria szkoły podstawowe i gimnazjalne – dziewczęta (sklasyfikowano 1 zawodniczkę)

I miejsce – Wiktoria Duszkiewicz (Górowo Iławeckie) – 150 pkt

 

Kategoria szkoły podstawowe i gimnazjalne – chłopcy (sklasyfikowano 13 zawodników)

I miejsce – Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie) – 145 pkt.

II miejsce – Jakub Olszewski (Górowo Iławeckie) – 121 pkt.

III miejsce – Sebastian Martul (Górowo Iławeckie) – 120 pkt.

IV miejsce – Adam Dawid (Górowo Iławeckiego) – 90 pkt

V miejsce – Bartosz Pacewicz (Sołtysowizna) – 85 pkt.

 

Kategoria kobiet – amatorki (sklasyfikowano 7 zawodniczek)

I miejsce – Katarzyna Lewandowska (Górowo Iławeckie) – 125 pkt.

II miejsce – Emilia Wawryniuk (Kamińsk) – 105 pkt.

III miejsce – Alina Skrzypa (Woryny)– 94 pkt.

IV miejsce – Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 74 pkt

V miejsce – Olga Właszyn (Pęciszewo) – 30 pkt.

 

Kategoria mężczyzn – amatorzy (sklasyfikowano 28 zawodników)

I miejsce – Daniel Buczyński (Płoskinia) – 128 pkt.

II miejsce – Jerzy Rosa (Frombork) – 115 pkt.

III miejsce – Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 100 pkt.

IV miejsce – Wiesław Rudzik (Węgorzewo) – 98 pkt

V miejsce – Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 86 pkt.

VI miejsce – Jan Łastowski (Bartoszyce) – 70 pkt

VII miejsce – Andrzej Olejniczak (Korsze) – 66 pkt

VIII miejsce – Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 64 pkt

 

Kategoria open. (sklasyfikowano 50 zawodników)

I miejsce – Rafał Jastrzębowski (Górowo Iławeckie) – 145 pkt.

II miejsce – Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 114 pkt.

III miejsce – Daniel Buczyński (Płoskinia) – 107 pkt.

IV miejsce – Jerzy Rosa (Frombork) – 84 pkt

V miejsce – Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński)– 72 pkt.

VI miejsce – Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie) – 70 pkt

 

Po zakończonych zawodach Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 Mirosławem Tchórzem, Dyrektorem Gimnazjum nr 1 Dariuszem Hawrylcem oraz Zastępcą Dyrektora Ośrodka Kultury Sylwią Rosochacką, wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i medale, zaś zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji – puchary.

 

Za ufundowanie nagród, sprzętu sportowego oraz okazaną wszelką pomoc organizatorzy kierują szczególne słowa podziękowania pod adresem:

  • Urzędu Miasta w Górowie Iławeckim
  • Spółki „EWIX” z Górowa Iławeckiego
  • Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim
  • U.R.B „Szewczyk” z Górowa Iławeckiego
  • Eko – BART z Bartoszyc
  • firmy „TRANSWAL” z Lidzbarka Warmińskiego
  • Zakładu Karnego w Kamińsku
  • Banku Spółdzielczego w Bartoszycach
  • Stowarzyszeniu „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim
  • Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim
  • Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim
  • Redakcji „Gońca Bartoszyckiego”

 

Andrzej Markowski

Foto: Bartłomiej Matoszko

Dodaj komentarz