Żeńska drużyna Team Cresovia

Aktualności

IMG_9110Dla sportowego środowiska lokalnego to było wydarzenie – w czwartkowy wieczór 29 października na hali sportowej przy SP 2 odbył się pierwszy trening kobiecej drużyny Team Cresovia Górowo Iławeckie. Powołana została ona przez siatkarzy Team Cresovia, którzy dostrzegli potrzebę zarażenia swoją pasją też dziewczyny.

„Właściwie nie chodziło o zarażenie miłością do siatkówki, bo wiedzieliśmy, że w Górowie i okolicy jest kilka dziewczyn, które tę pasję już w sobie mają ale brakuje im możliwości do rozwijania swoich sportowych zainteresowań. Jakieś 10 lat temu taką drużynę w Górowie prowadził Jurek Tatol. Dziewczyny jednak po skończeniu szkół średnich porozjeżdżały się na studia i drużyna umarła śmiercią naturalną” – opowiada Marcin Kaszubat, jeden z „ojców założycieli”.

Frekwencja na pierwszych zajęciach przerosła oczekiwania organizatorów. Na pierwszym treningu pojawiło się 14 zawodniczek. Na drugim treningu padł swoisty rekord – przybyło 28 dziewczyn. To pokazuje, że siatkówka jest bardzo popularną dyscypliną wśród „płci pięknej” i że zapotrzebowanie na tego typu zajęcia było bardzo duże. Zajęcia są dedykowane przede wszystkim dla kobiet dorosłych oraz dziewczynom w wieku „ponadgimnazjalnym”. Gimnazjalistki maja zajęcia w swoich szkołach ale po przejściu do szkół średnich często kończą przygodę z siatkówką.

IMG_9115

Dzięki tej sekcji Górowo może pochwalić się swoistą ciągłością szkolenia zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Chłopcy mają możliwość rozwijania swoich piłkarskich zainteresowań już od wieku przedszkolnego, aż do wieku „seniora”, dzięki niedawno powstałej Akademii Piłkarskiej Cresovii Górowo Iławeckie. Dziewczyny dzięki zajęciom w Szkole Podstawowej pod okiem trenera Rafała Narkiewicza, a następnie w Szkole Patronackiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jaka powstała w naszym Gimnazjum mają możliwość trenowania siatkówki bez wyjeżdżania z naszego miasta.

„Od stycznia dziewczyny Team’u dołączą do rozgrywek Kobiecej Ligi Siatkówki w Bartoszycach. Liga stoi na całkiem wysokim poziomie, dojazdy nie będą męczące, a koszty całych rozgrywek są nie zbyt duże, jest to więc jak najbardziej odpowiednie miejsce do rozpoczęcia siatkarskiej przygody” – opowiada Jerzy Tatol.

 

„W grudniu zorganizujemy im turniej z okazji powstania ich drużyny, szykujemy też kilka niespodzianek na wiosnę przyszłego roku” – dodaje Marcin Kaszubat.

Treningi siatkarskiej drużyny Team Cresovia Górowo Iławeckie odbywają się we wtorki o godz. 18.00 i we czwartki o godz. 19.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane.

 

Dodaj komentarz