Pasowanie na przedszkolaka

Aktualności

1Bardzo ważnym i pełnym ciekawych wydarzeń dniem w górowskim przedszkolu był czwartek 19 listopada. Otóż tym dniu miały tutaj miejsce dwie doniosłe lokalne uroczystości.

Przedszkole w Górowie Iławeckim po raz kolejny otrzymało certyfikat Zielonej Flagi. Jest to międzynarodowy tytuł nadawany szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie – Zieloną Flagę. Eco-Schools – jest programem polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Flagę oraz odpowiednie dokumenty wręczyła na ręce p. dyrektor przedszkola p. Justyna Raczyńska.

Następnym punktem uroczystości było pasowanie na przedszkolaka poprzedzone występami artystycznymi maluchów – piosenkami, wierszykami i tańcami.

Potem cała odświętnie ubrana gromadka przy pomocy ogromnego ołówka dostąpiła zaszczytu pasowania. Aktu dokonała pani dyrektor.

Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe dyplomy potwierdzające fakt uroczystego pasowania.

 

Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz