Wigilia w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej

Aktualności

DSCN0122Podopieczni świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Górowie Iławeckim wraz zaproszonymi gośćmi spotkali się 17 grudnia w godzinach popołudniowych, aby wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się powitaniem zaproszonych osób i kolędowaniem podopiecznych świetlicy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, przybliżając zgromadzonym gościom istotę świąt Bożego Narodzenia.

Występ oglądali: Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie, reprezentant duszpasterzy ks. mitrat Jan Łajkosz, pielęgniarki Caritas, przedstawiciel MOPS, członkowie MKRPA, delegacja Caritas Olsztyn.

Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć również przedstawicieli grupy CARREFOUR Olsztyn – naszych sponsorów, którzy od dawna wspierają świetlicę, szczodrze pomagają w działaniach. Pamiętają o nas nie tylko w święta, ale też przez cały rok ofiarując dzieciom hojne prezenty, organizując wycieczki, przekazując materiały do świetlicy. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, które otrzymujemy.

Po zakończonym występie, wspólnej modlitwie i przełamaniu się opłatkiem, każdy zaproszony otrzymał upominek ze świątecznymi życzeniami, przygotowany przez uczestników świetlicy.

Prezenty od świętego Mikołaja dla podopiecznych sponsorowała wspomniana już grupa CARREFOUR. Słodkie podarunki otrzymaliśmy również od Caritas Olsztyn. Spotkania wigilijne wsparła finansowo Gmina Miejska Górowo Iławeckie.

Cieszymy się, że istnieją jeszcze firmy i ludzie, którzy niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Z całego serca DZIĘKUJEMY!

Opiekun świetlicy:

Monika Kuśmierczyk

Dodaj komentarz