Górowo wzięło udział w 24 finale WOŚP

Aktualności

Dwudziestu trzech wolontariuszy wyszło w niedzielny poranek 10 stycznia na ulice Górowa Iławeckiego rozpoczynając zbiórkę datków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Były to dziewczęta i chłopcy z miejscowych szkół pod opieką pracowników górowskiego Ośrodka Kultury.

Dzieci i młodzież, tradycyjnie zaopatrzeni w odpowiednie identyfikatory Orkiestry i kolorowe puszki, pojawiły się i trzymały dyżury przed świątyniami oraz centrami handlowymi. Byli bardzo przekonywujący, ponieważ wielu ludzi zatrzymywało się, by chociaż niewielkim datkiem wspomóc szczytny cel i dołączyć w ten sposób do ogólnopolskiej akcji.

Po południu, godz. 17 w Ośrodku Kultury rozpoczęła się licytacje gadżetów Orkiestry, obrazów, rzeźb oraz wyrobów artystycznych podarowanych przez pensjonariuszy Zakładu Karnego w Kamińsku i darczyńców. Na sali widowiskowej pojawiło się niezbyt wielu licytujących i, jak można było zauważyć, były to przeważnie osoby wiernie wspierający akcję już od lat. Aukcja rozpoczęła się od licytowania gadżetów Orkiestry i tutaj prym wiedli burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka oraz przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Błocki z małżonkami.

Dopełnieniem aukcji były występy grup muzycznych: Deathplan, Wayolife, Power Up, natomiast z pokazem tańca z neonami zaprezentowała się grupa Kosogłos.

W Górowie Iław. Orkiestra zebrała 8123,88 zł. Jest to górowski dotychczasowy rekord.

Zdjęcia:

– Bartłomiej Matoszko

– Bohdan Tchórz

Dodaj komentarz