Kolędy w ZSzUJN

Aktualności

Wspaniały koncert kolęd, pastorałek oraz pieśni związanych ze świętami Bożego Narodzenia odbył się w czwartkowy wieczór 14 stycznia w Sali widowiskowej górowskiego Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Przed publicznością wystąpiły połączone siły chóru oraz orkiestry symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Lidzbarku Warmińskim i jej filii w Górowie Iławeckim.

Witając przybyłych, dyrektor p. Olga Sycz z satysfakcją zaznaczyła, że nareszcie zrealizowana została idea istnienia w Górowie Iławeckim mini-filharmonii, gdzie mieszkańcy będą mieli okazją uczestniczyć w koncertach chórów oraz orkiestry symfonicznej.

Młodzi muzycy, w pierwszej części w kameralnych zespołach, a potem połączeni w chór i orkiestrę pod batutą Oresta Ortyńskiego, zaprezentowali publiczności popularne kolędy i pastorałki ze światowego i polskiego repertuaru, od najdawniejszych po współczesne.

Na zakończenie koncertu muzycy otrzymali gorące brawa na stojąco. Na bis zaśpiewali piękną ukraińską kolędę Спи Ісусе (Śpij Jezusie).

Koncert był wspaniałym, miłym i wzruszającym akcentem na zakończenie bożonarodzeniowego czasu w naszym miasteczku. Publiczność to doceniła i nagrodziła młodych muzyków, ich nauczycieli oraz opiekunów rzęsistymi oklaskami.

Posłuchaj Kolędy

Dodaj komentarz