Studniówka w ZSzUJN

Aktualności

Taki już zwyczaj, że koniec pierwszego semestru nauki to także czas, w którym uczniowie ostatnich klas naszych szkół średnich organizują bale studniówkowe.

W górowskim ZSzUJN taki bal odbył się w sobotę 23 stycznia, a salą balową została pięknie udekorowana przez samą młodzież szkolna hala sportowa.

Całość rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia na salę i powitania dyrekcji szkoły, pedagogów oraz zaproszonych gości. Poproszona o słowo dyrektor p. Olga Sycz w pierwszej kolejności życzyła młodzieży dobrej zabawy w gronie przyjaciół i przy dobrej muzyce. Życzyła także jak najlepszych rezultatów na egzaminach maturalnych, które rozpoczną się już za sto dni.

Zgodnie z przygotowanym i realizowanym scenariuszem na początku balu dziewczęta zaprezentowały korowód taneczny na zakończenie którego na salę wniesione zostały dwa korowaje (tradycyjny, obrzędowy, specjalnie dekorowany pszenny chleb, wypiekany z okazji szczególnych uroczystości). Pokrojone przez dyrektorów i wychowawców wręczone zostały każdemu z gości.

O szczególnym znaczeniu studniówki w życiu każdego abiturienta, a także nauki w liceum i przyjaźni mówił wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego p. Miron Sycz. Natomiast w słowie do młodzieży wychowawczyni p. Wiktoria Asjonowa życzyła wszelkiej pomyślności oraz jak najlepszego wyboru drogi na przyszłość.

Po błogosławieństwie ks. mitrata Jana Łajkosza, modlitwie i posiłku nadszedł czas na tańce. Pierwsi do tańca zaproszeni zostali wychowawcy i dyrekcja.

Dodaj komentarz