Górowski II Bal Sportowca

Sport

Sobota 6 lutego w Górowie Iławeckim upłynęła pod znakiem sportu i była jednym z ciekawszych dni w dorocznym kalendarzu imprez i wydarzeń w naszym mieście.

Wszystko zaczęło się od towarzyskiego turnieju piłki nożnej najmłodszych sportowców: grupy „Skrzat” Akademii Piłkarskiej Cresovia (chłopcy w wieku 6-7 lat), którzy rozegrali towarzyski mecz z rówieśnikami z Akademii „Mazuria” Giżycko.

Zaraz po nich na hali sportowej przy SP 2 pojawili się piłkarze Cresovii, tenisiści Bałgi oraz siatkarze Team’u Cresovia. Rozegrali między sobą mecze uprawianych przez siebie dyscyplin sportowych.

Miłym akcentem podsumowującym sportową sobotę, a zarazem cały ubiegły sportowy rok 2015 był II Bal Sportowca w Górowie Iławeckim. Podczas trwania imprezy przybyli do restauracji „Róża Wiatrów” dowiedzieli się, kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach w plebiscycie Sportowiec Roku 2015 oraz wzięli udział w dobroczynnej aukcji przedmiotów przekazanych przez instytucje oraz osoby prywatne (m.in. koszulka z podpisami wszystkich piłkarzy Stomilu Olsztyn, siatkarzy AZS Olsztyn i Trefla Gdańsk, kalendarz z autografem Pawła Papke, piłka z autografami siatkarzy reprezentacji Włoch i koszulka Libero reprezentacji Polski Piotra Gacka ofiarowana przez prezesa Fundacji Wagnera Jerzego Mroza).

Na wieczornym Balu Sportowca Kapituła w plebiscycie w poszczególnych kategoriach nominowanych na rok 2015 wybrała:

– nauczyciel wychowania fizycznego: Rafał Gajdamowicz, Rafał Narkiewicz;

– działacz sportowy: Andrzej Markowski;

– trener roku: Mateusz Wierzbowski;

– sportowe wydarzenie roku: powstanie Akademii Piłkarskiej Cresovia Górowo Iławeckie;

– sportowiec roku: Tomasz Szłapak;

– filar sportu Janusz Głębocki;

– przyjaciel górowskiego sportu – Justyna Raczyńska, Marek Kierul, Wojciech Szewczyk.

Dyplomy oraz nagrody wręczał (także jako jeden z ważniejszych sponsorów) Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka.

Po części oficjalnej rozpoczął się bal, przerwany aukcją, w czasie której organizatorzy zebrali 18 160 zł, to znaczy ponad dwa razy więcej, niż w roku ubiegłym.

O organizację sportowej soboty i Balu Sportowca zadbali:
Grzegorz Błocki, Marcin Kaszubat, Jerzy Tatol.

Dodaj komentarz