Mecze OneDayMore4Volleyball

Sport

Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował się dołączyć do akcji Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) – „One Day More 4 Volleyball” („Jeden Dzień Więcej Dla Siatkówki”), by szeroko promować siatkówkę w Polsce, ale też pokazać

Europie, jak silna jest to u nas dyscyplina” – taką informację otrzymało gimnazjum w Górowie Iław. w związku z jego uczestnictwem w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Fakt, że nasze miasteczko już od lat siatkówką stoi, więc do akcji chętnie przyłączyły się inne szkoły oraz miejscowe kluby. Założeniem akcji było rozegranie jak największej liczby meczów do 29 punktów – 1 set to jeden mecz.

29 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowany został całodniowy turniej piłki siatkowej. Od godziny 9.00 rozgrywki rozpoczęły dziewczęta ze szkół podstawowych. Przyjechały do nas drużyny z Kandyt, Lelkowa, Wojciech, Bartoszyc. W sumie dziewczyny rozegrały 18 meczy.

Od 12.00 na boiska wyszły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych i ogólnokształcących naszego miasta. One z kolei rozegrały w sumie 8 meczy.

Wieczorem boiska siatkarskie zajęte były przez dorosłych. Na początek cztery mecze rozegrały ze sobą żeńskie drużyny Team Cresovia Górowo Iławeckie oraz El-Med Bartoszyce. Po nich cztery „męskie” spotkania rozegrali zawodnicy Team-u Cresovia przeciwko Orłom Dobre Miasto.

Wyniki spotkań i zajmowane miejsca nie były w tym wszystkim najważniejsze. Wszyscy, którzy tego dnia założyli stroje sportowe i weszli na boisko już byli zwycięzcami.

W sumie 29.02.2016 rozegrane zostały 34 mecze, a udział w nich wzięło 130 osób.

Rafał Narkiewicz

Dodaj komentarz