Skills Hollidays w Górowie Iławeckim

Cittaslow

Na początku marca na Warmii i Mazurach gościli przedstawiciele Skills Hollidays – dużego koncernu turystycznego z Wielkiej Brytanii. Panowie Nigel Skill – prezes zarządu, Pete Hallam – Operation Director oraz Gary Priest – Group operation manager, pomiędzy 6 a 8 b.m. odbyli serię roboczych spotkań i wizyt oceniając potencjał turystyczny naszego regionu.

Z władzami lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach oraz przedstawicielami samorządu województwa rozmawiali o możliwości otwarcia lotów turystycznych z Wielkiej Brytanii, interesowali się także możliwościami sieci hotelowych na terenie Warmii i Mazur.

Atrakcje turystyczne małych miasteczek w naszym regionie zaprezentował gościom Jacek Kostka, prezes Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow. Spotkanie miało miejsce w Górowie Iławeckim. Gości szczególnie zainteresowały zbiory Muzeum Miejskiego. Gary Priest stwierdził między innymi, że co roku organizowane są wyjazdy brytyjskiej młodzieży na pole bitwy pod Ypres, ale tam zbiory są skromniejsze od tych górowskich.

Muzeum w Górowie Iławeckim to przede wszystkim bogate zbiory militariów z okresu wojen napoleońskich, I i II Wojen Światowych, a także przedmioty codziennego użytku z XIX i XX w.

Dodaj komentarz