Dzieci powitały wiosnę

Aktualności

Wiadomo, że początek kalendarzowej wiosny to dzień 21 marca. Tej daty wielu oczekuje z nadzieją, że wreszcie zakończą się wszelkie niedogodności związane z zimą, a już szczególnie chłodne dni i niewiele słońca.

Wiosny niecierpliwie oczekują dzieci. Dlatego też w wielu szkołach uczniowie witali ją już w piątek 18 marca.

Dzieci z górowskiej podstawówki do powitania przygotowały się należycie. Nauczyły się wiosennych piosenek, które zaprezentowały koleżankom i kolegom na ogólnoszkolnym forum, zrobiły klasowe „marzanny”, wielu uczniów tego dnia przebrało się w kolorowe, wesołe stroje, młodsze dzieci wspólnymi siłami przygotowały wiosenne malowidła.

Dzień powitania wiosny był także doskonałą okazją do promocji zdrowie, gdzie dużą rolę odgrywa właściwa dieta, bogata w owoce i warzywa. Niektóre klasy zgromadziły i prezentowały właśnie warzywno-owocowe kosze.

Wesoła zabawa zakończyła się spaleniem (pod kontrolą opiekunów) przygotowanych wcześniej kukieł, co ma skutkować przyjściem oczekiwanej pory roku.

O tym, że wiosna jednak już jest, świadczą niektóre drzewa nieśmiało puszczające pąki i bazie na wierzbach. Słychać także odgłosy przelatujących ptaków.

Dodaj komentarz