Rusza program Rodzina 500+

Aktualności

Z roboczą wizytą, na zaproszenie Burmistrza, do Górowa Iławeckiego przyjechał w środę 23 marca Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Była to jego pierwsza wizyta w naszym mieście jako przedstawiciela administracji państwowej – urząd Wojewody objął 8 grudnia 2015 r.

Na spotkanie z wojewodą w górowskim magistracie przyszli przedstawiciele podległych placówek, szkół, służb mundurowych, Urzędu Gminy, Rady Miasta, a także reprezentanci samorządów z Bartoszyc, Sępopola, Bisztynka. Wojewoda w słowie do zgromadzonych podziękował za zaproszenie, wyraził nadzieję na najbliższą owocną współpracę dla dobra regionu i kraju, szczególnie pozytywnie odniósł się do realizowanej na Warmii i Mazurach idei miast cittaslow (do światowej sieci Cittaslow należy obecnie 17 miast naszego regionu: Reszel, Bisztynek, Biskupiec, Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Ryn, Lubawa, Gołdap, Dobre Miasto, Barczewo, Pasym, Górowo Iławeckie, Nidzica, Bartoszyce,  Lidzbark, Działdowo oraz Orneta).

Po ogólnym spotkaniu pan Wojewoda Artur Chojecki razem z panią Joanną Jabłonką-Kastrau z Wydziału Polityki Społecznej UW udali się na konferencję prasową z samorządowcami i lokalnymi mediami. Tematem konferencji był realizowany właśnie rządowy program Rodzina 500+. Urzędnicy wojewódzcy odpowiadali na szczegółowe pytania związane z programem, natomiast samorządowcy mówili o stanie przygotowań do pierwszych wypłat, które mają nastąpić na początku kwietnia. Z programu w bieżącym roku Miasto i Gmina Górowo Iławeckie wypłacą łącznie nieco ponad 6 mln. zł.

Pan Wojewoda obiecał następne spotkanie za rok, aby omówić doświadczenia wynikające z realizacji programu Rodzina 500+.

Przebywając z wizytą w Górowie Iławeckim Wojewoda w towarzystwie Burmistrza Jacka Kostki zwiedził Centrum Barka, złożył wieniec przed pomnikiem ofiarom katastrofy smoleńskiej, był na stadionie miejskim, podziwiał zbiory muzeum miejskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie Historyczno-Kolekcjonerskie Ziemi Górowskiej „Dreyse” oraz odwiedził Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny.

Dodaj komentarz