Świąteczna siatkówka

Sport

W przedświąteczną sobotę 26 marca w hali sportowej SP 2 w Górowie Iławeckim odbył się VI Świąteczny Turniej Trójek Siatkarskich. Zorganizowali go siatkarze Team-u Cresovia Górowo Iławeckie.

Zainteresowanie turniejem było ogromne, chęć udziału zgłosiło 17 drużyn, lecz ze względu na możliwości organizacyjne i czasowe wystąpiło 12 zespołów: z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Bartoszyc, Pieniężna, Wojciech, Giżycka oraz Górowa Iławeckiego.  Po rozegraniu 18 meczów grupowych oraz czterech ćwierćfinałów do fazy półfinałowej awansowały cztery zespoły:  dwa z Olsztyna oraz jeden z powiatu bartoszyckiego – KS Wojciechy oraz drużyna z Lidzbarka Warmińskiego.

Poziom meczy półfinałowych jak też meczy w fazie grupowej był bardzo wysoki, a awans zespołów do ćwierćfinałów rozstrzygał się dopiero w ostatnich dwóch meczach fazy grupowej, gdzie o awansie  decydowały małe punkty. Mecze finałowe dostarczyły mnóstwo emocji, natomiast wynik decydował się w ostatnich akcjach. Zwycięzcą został zespół z Olsztyna Tylko Przyjąć a drugie miejsce zdobył zespół z Lechowa. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Wojciech okazała się lepsza od zawodników  z Olsztyna.

Drużyna Tylko Przyjąć wystąpiła w składzie: Mateusz Chyl, Mateusz Ruciński, Kamil Radzikowski. Drużyna z Lechowa wystąpiła w składzie: Mateusz Waszczyszyn, Jakub Waszczyszyn, Krzysztof Kochanowski. Drużyna KS Wojciechy wystąpiła w składzie: Mateusz Midura, Ariel Fijoł, Piotr Żuk.

Miłym gościem turnieju była siatkarka Justyna Sosnowska, (była reprezentantka Polski juniorek) obecnie występująca w ORLEN Lidze, w drużynie Muszynianki Muszyna. Justyna pojawiła się na meczu ze swoim chłopakiem. Oboje przekazali organizatorom od siebie nagrody, którymi były koszulki sportowe.

Nagrody indywidualne otrzymali: MVP – Tomasz Radzikowski, najlepszy atakujacy – Ariel Fijoł, najbardziej widowiskowy – Mateusz Chyl, najlepiej przyjmujacy – Marek Kurmin, najlepiej zagrywający – Krzysztof Kochanowski.

Dodaj komentarz