Konkurs poetyczny

Aktualności

Dwa wiosenne miesiące – kwiecień i maj tradycyjnie od dziesięcioleci szkoły poświęcają na organizowanie konkursów poetycznych, w których udział biorą najlepsi klasowi recytatorzy, podzieleni na młodsze i starsze grupy.

W górowskiej podstawówce taki konkurs odbył się 15 kwietnia i wzięło w nim łącznie 31 uczniów. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów i rzetelnej ocenie komisja w młodszej grupie trzy pierwsze miejsca przyznała (kolejno): Natalii Narkiewicz, Zofii Mierzwie i Wiktorii Pacewicz. W starszej grupie komisja wybrała: Martę Machnaczyk, Martę Zimniak i Wiktorię Lewandowską.

Uczniowie razem z nauczycielami, którzy z nimi pracowali, na konkurs wybrali wiersze Danuty Wawiłow, Natalii Usenko, Doroty Gellner,  Anny Kaca,  Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej, Ludwika Jerzego Kerna, Igora Sikiryckiego, Jan Brzechwa oraz innych klasyków polskiej poezji dziecięcej.

Tematyka deklamowanej poezji to zwierzątka, przyroda, rodzina, przyjaciele, szkoła, dom, przyjaźnie itp. Zwycięzcy szkolnych konkursów wezmą udział w zmaganiach gminnych i powiatowych.

Dodaj komentarz