Ruszyły egzaminy gimnazjalne

Aktualności

Dzisiejszego poranka, 18 kwietnia, rozpoczęły się w całym kraju egzaminy gimnazjalne mające na celu sprawdzenie wiedzy zdobytej w szkole. Potrwają one trzy dni.

W poniedziałek uczniowie piszą test z części humanistycznej: z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie o godz. 9: 00,  z zakresu języka polskiego o godz. 11:00. We wtorek odbędzie się test z części matematyczno-przyrodniczej – z zakresu przedmiotów przyrodniczych o godz. 9:00, z zakresu matematyki o godz. 11:00. Natomiast w środę sprawdzany będzie język obcy nowożytny – na poziomie podstawowym o godz. 9:00, na poziomie rozszerzonym o godz. 11:00.

Zaświadczenia z wynikami trafią do szkół 17 czerwca. Data wydania zaświadczeń to 24 czerwca 2016.

Tegoroczne prace będą sprawdzany nową metodą. W ramach e-oceniania, pracy uczniów będą skanowane, a potem wysyłane do egzaminatorów. Dzięki tej innowacji liczbę egzaminatorów sprawdzających prace można było zmniejszyć z 4,5 to 1,5 tysiąca.

Do napisania egzaminu w tym roku zasiadło ponad 360 tys. gimnazjalistów. W Górowie Iławeckim jest ich 75; 59 w Gimnazjum nr 1 oraz 16 w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

Dodaj komentarz