Leśna lekcja

Aktualności

Jak trzeba właściwie zachowywać się w środowisku naturalnym, a przede wszystkim w lesie, rozmawiały w piątek 22 kwietnia dzieci z klas pierwszych SP 2 Górowo Iławeckie ze strażakami oraz pracownikami miejscowego Nadleśnictwa, najpierw u siebie w szkole, a potem na lekcji wyjazdowej.

Do szkoły przyszli: przedstawicielka Nadleśnictwa oraz druh z OSP Górowo Iławeckie. Opowiedzieli oni o tym, jak należy się zachowywać w czasie spacerów po leśnych ścieżkach, co można robić, a czego się wystrzegać. Wysłuchali także zadanych pytań i odpowiedzieli na nie.

Miłą niespodzianką była wizyta w szkole rudego liska, z którym wkrótce wszyscy chcieli się zaprzyjaźnić. Lisek był sympatyczny i nawet trochę potańczył ze swoimi nowymi przyjaciółmi.

Plenerowa lekcja odbyła się w Dzikowie Iławeckim. Tutaj, na ścieżce ekologicznej dzieci poznawały leśnych mieszkańców i uczyły się o ich zwyczajach.

Organizatorzy wyprawy zadbali również o poczęstunek. Pod wiatą na pierwszoklasistów czekało ognisko, przy którym można było usmażyć sobie smaczną kiełbaskę, przekąsić i popić. Były także upominki ufundowane przez górowskie Nadleśnictwo.

Całość wyprawy zabezpieczali strażacy z górowskiej jednostki OSP, którzy po zakończeniu spotkania sprawnie zgasili ognisko.

W sprawne i ciekawe przeprowadzeniu spotkania organizatorom najpierw w szkole, a potem w lesie uczniom zaangażowali się: Janusz Konieczny – leśniczy, Dominika Popiało – pracownik Nadleśnictwa, Jan Błocki – straż leśna oraz strażacy OSP Górowo Iławeckie.


Dodaj komentarz