Dzieci recytują wiersze

Aktualności

Wtorek 10 maja w Przedszkolu  Miejskim w Górowie Iławeckim poświęcony został Miejsko-Gminnemu konkursowi recytatorskiemu „Moje ulubione wiersze i wierszyki”.

W konkursie udział wzięło 17 uczestników: z SP 2 w Górowie Iław., SP w Kandytach i jej szkół filialnych w Toprzynach i Pieszkowie oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego.

Celem konkursu było dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych:  3-4 latki, 5-latki i 6-latki. Komisja w składzie: p. Irena Zadrożna, p. Sylwia Rosochacka, p. Krystyna Maciopa, p. Justyna Raczyńskaoraz p. Marta Mycio oceniała występy dzieci biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Zadanie było trudne, ponieważ dzieci bardzo się starały, pięknie recytowały przygotowane wiersze, wykazując się przy tym dużą odwagą i pokonując swoją nieśmiałość przed szeroką publicznością.

Ostatecznie komisja nagrodziła:

W grupie dzieci 3-4 letnich:

I miejsce –  Hubert Oleszkiewicz

I miejsce – Aleksandra Bobel

II miejsce – Hubert Sadlak

III miejsce – Oliwia Zielińska

Wyróżnienia: Natalia Zaczek,  Julia Kuśmierczyk

W grupie dzieci 5-letnich:

I miejsce –Adrianna Stec

I miejsce – Oliwia Kołnacka

II miejsce – Sebastian Machnaczyk

III miejsce – Adam Goluch

III miejsce – Jakub Kuśmierczyk

Wyróżnienia: Jakub Kuzyk, Anna Paluch

W grupie dzieci 6-letnich:

I miejsce – Kacper Pimpis

I miejsce – Daria Lewandowska

II miejsce – Żaneta Konstanty

III miejsce – Lena Skobodzińska

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni otrzymując dyplomy oraz nagrody rzeczowe .

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczególne podziękowania kierujemy do wychowawców i rodziców za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do udziału w konkursie. Dziękujemy sponsorom: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za ufundowanie nagród dla laureatów,  właścicielowi piekarni Jerzemu  Oleszkiewiczowi za przygotowanie słodkich bułeczek i rogalików.

 Alina Wierzbowska

Dodaj komentarz