IV piknik z Bareją w Barce

Aktualności

Czwarty z kolei, Filmowy Piknik z Bareją zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych BARKA w piątek 13 maja sprowadził do górowskiego centrum nie tylko miejscowych, ale także gości z Lidzbarka Warmińskiego i Henrykowa.

Wyelegantowany stosownie do klimatu prezes Piotr Baczewski gorąco powitał uczestników i zaproszonych gości na przedsięwzięciu nadmieniając, że „wyższe założenia ideowe, a także nowy model działalności organizacyjnej umożliwia w większym stopniu tworzenie kierunków postępowego wychowania i w ten oto sposób stałe zabezpieczenie informacyjno-programowe naszej działalności powoduje docenienie wagi odpowiednich warunków aktywizacji”.

Przypominając klimaty lat 80-ych ubiegłego wieku aktorzy Barki odtworzyli kilka charakterystycznych scenek, zaprezentowali unikalne, oryginalne stroje z tamtych lat, a także przypomnieli smak ówczesnych potraw. Całość ilustrowana była fragmentami legendarnych już filmów w reżyserii Stanisława Barei.

Po „barkowiczach” swoje programy zaprezentowali goście z Lidzbarka Warmińskiego i Henrykowa, po czym całe towarzystwo wyszło na plac strzeżony przez słomianego misia, aby wziąć udział w ciekawych konkurencjach: zawodach w szybkim wyjadaniu kaszy z przyśrubowanych misek i łyżek na łańcuchach; wypijaniu oranżady na czas, przeciąganiu liny, błyskawicznym wycinaniu kartek żywnościowych, oraz zręcznościowym rzutem pudełka zapałek do rozdeptanego gumofilca.

Strudzonych tak pełnym wrażeń spotkaniem barkowa kuchnia ugościła smacznymi potrawami, które można było spożyć w otoczeniu plakatów i przedmiotów z epoki.

 

Dodaj komentarz