Dni Rodziny rozpoczęte

Sport

Już po raz dwunasty w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny 31 maja na boisku „Orlik” przy ul. Sikorskiego odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Górowo Iławeckie. Jest to pierwsza  impreza z cyklu wielu imprez, które odbędą się w najbliższym czasie w Górowie Iławeckim w ramach Dni Rodziny.

W tym roku o Puchar Burmistrza rywalizowały cztery drużyny. Oprócz gospodarzy turnieju, Gimnazjum nr 1, którzy wystawili dwie  drużyny, swą obecnością imprezę zaszczycili chłopcy z gimnazjum z Kandyt oraz z gimnazjum z Bezled. Turniej rozgrywał się systemem „każdy z każdym”. Puchar Burmistrza Miasta powędrował, podobnie jak w roku ubiegłym, do Bezled. Trzecie miejsce zajęli gimnazjaliści z Kandyt . Gospodarze turnieju, gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1-drużyna I, byli „gościnni” i zajęli drugie i czwarte miejsce.

Arbitrem zawodów był p. Stanisław Pełkowski, który znakomicie panował nad młodzieńczą fantazją zawodników.

Wszystkie mecze, pomimo iż były zacięte, to odbywały się w sportowej atmosferze. Dopiero ostatni mecz zadecydował o układzie tabeli wyników. Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy. Najwszechstronniejszy zawodnik każdej z drużyn otrzymał statuetkę.

Najwszechstronniejszymi zawodnikami górowskiego gimnazjum zostali Jakub Gnaś (drużyna I) i Kamil Radomski (drużyna II). Sportowej rywalizacji sprzyjał gorący doping kibiców, uczniów i trenerów poszczególnych drużyn.
Wszystkie nagrody i dyplomy ufundował Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie.
Organizatorem turnieju było Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim oraz Miejsko-Gminne Stowarzyszenie Bałga.

Roman Petrecki

Dodaj komentarz