Turniej szachowy z międzynarodowa obsadą

Sport

Już po raz drugi, w ramach obchodów Dni Rodziny, 3 czerwca odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Wzięło w nim udział 16 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii wiekowej „Open” zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Mistrzem został, podobne jak w roku ubiegłym,  Andrzej Markowski (Górowo Iławeckie). Drugie miejsce zajął Dmytro Korotych (Kijów), a trzecie Aleksander Goncharov (Kaliningrad).
Również bardzo  interesująco rywalizowano w kategorii „rocznik 2000 i młodsi”. W tej kategorii uczestniczyło 10 zawodników. Tytuł mistrza zdobył Nikita Czernov (Kijów). Wicemistrzem turnieju w tej kategorii został Dmytro Korotych (Iwano-Frankowsk). Na podium znalazł się również uczeń Gimnazjum nr 1 z  Górowa Iławeckiego, Kacper Hetman, zajmując trzecie miejsce.

Nagrody ufundował dyrektor Gimnazjum nr 1 p. Dariusz Hawrylec.
Wielu uczestników turnieju pochodziło z Ukrainy i z Rosji.
Turniej zorganizował p. Roman Petrecki, który jest opiekunem koła szachowego w Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim przy współpracy p. Andrzeja Markowskiego.
Chętni uczniowie naszego gimnazjum mogą rozwijać  swoje umiejętności  gry w szachy w każda środę, w godzinach od 13.00 do 15.00.