XXV Dni Górowa

Aktualności

Ziściły się przepowiednie pesymistów. Rzeczywiście lało. I to od samego początku. Tak rozpoczęły się Dni Górowa Iławeckiego 2016 zaplanowane na 10 -12 czerwca.

Po mszy świętej, odprawionej w cerkwi Podwyższenia Krzyża Świętego, sprawowanej przez ks. dziekana Jana Łajkosza uczestnicy oraz goście święta udali się do parku miejskiego, aby razem ze zgromadzoną publicznością wziąć udział w obchodach dni miasta.

Jubileuszowe, bo już XXV Dni Górowa Iławeckiego, rozpoczęły się od powitania przez burmistrza, p. Jacka Kostkę zaproszonych gości oraz mieszkańców miasta i gminy. Następnie burmistrz, zgodnie z harmonogramem, nagrodził najlepiej uczących się (nie omieszkając wspomnieć, że w Górowie Iławeckim mamy niemal tysiąc uczniów) oraz sportowców. Odznaczeni zostali także strażacy miejscowej OSP.

Ważnym punktem ceremonii otwarcia było podpisanie przez dyrektora Szpitala Powiatowego w Bartoszycach Sławomira Wójcika oraz Lekarza Naczelnego Szpitala Rejonowego w Bagrationowsku porozumienia o współpracy „w obszarze edukacji na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego po obu stronach granicy, działań promocyjno-edukacyjnych, dotyczących służby zdrowia, a także działań zmierzających do współpracy przy obsłudze zdarzeń medycznych w bezpośredniej bliskości granicy”.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna zainaugurowana przez wspaniałych muzyków z olsztyńskiego „Babsztyla”.

Dodaj komentarz