Poznajemy las i jego mieszkańców

Przedszkole Miejskie

Las to miejsce, gdzie można najłatwiej zaciekawić dziecko otaczającą przyrodą. Poprzez bezpośrednią obserwację łatwiej jest dziecku poznawać tajemniczy świat zwierząt i roślin.

16 czerwca dzieci z grupy II Przedszkola Miejskiego w Górowie Iławeckim odwiedziły leśną ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą w leśnictwie Dzikowo. Wyprawa wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Z panią Dominiką Popiało (pracownikiem Nadleśnictwa) i rodzicami wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu nowych doświadczeń. Kiedy dotarliśmy na miejsce, dzieci przypomniały o zasadach zachowywania się w lesie, poruszania się, zachowania bezpieczeństwa i ciszy. Przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach rozwiązując zagadki przyrodnicze i odpowiadając na pytania pani Dominiki. Wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, wiedziały, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt.

Na zakończenie naszego pobytu posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami przy ognisku, które przygotował nam leśniczy, pan Janusz Konieczny.

Przedszkole Miejskie, dzieci z grupy II, dyrekcja i nauczycielki serdecznie dziękują Nadleśnictwu w Górowie Iławeckim, a zwłaszcza pani Dominice Popiało za okazaną pomoc w organizacji wycieczki. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych. Dziękujemy rodzicom, dzięki którym dzieci mogły pojechać na wycieczkę: pani Paulinie Leguckiej, Marlenie Oleszkiewicz oraz panom M. Szczepanikowi, K. Bykowskiemu, Z. Piaseckiemu, M. Romanowskiemu za okazaną pomoc w organizacji transportu i wycieczki.                                                                                                                                                                  Mam nadzieję, że dzieci będą pamiętać o szanowaniu przyrody, ochronie środowiska nie tylko podczas wycieczek do lasu, lecz także w swoim najbliższym otoczeniu.

 Alina Wierzbowska

 

Dodaj komentarz