EKOŁOMYJA 2016, święto tańca i muzyki, już za nami

Aktualności

Ani porywisty wiatr, który zerwał się niespodziewanie, ani deszcz nie przeszkodziły w sprawnej organizacji VIII edycji festiwalu ukraińskiej kultury EKOŁOMYJA, który odbył się w amfiteatrze przy Zespole Szkół z UJN w Górowie Iławeckim 2 lipca 2016 r.

Bez wątpienia najsilniejszym magnesem trzymającym publiczność przed sceną była zapowiedź koncertu ENEJA. Publiczność czekała i się doczekała. A było warto!

W tym roku organizatorzy zaplanowali imprezę na jeden dzień, sobotę, niemniej i tak przeciągnęła się do dnia następnego, ponieważ najbardziej wytrwali fani muzyki opuszczali teren amfiteatru o świcie w niedzielę.

Przed górowską publicznością, zgodnie z programem, zaprezentowały swój kunszt taneczny zespoły folklorystyczne – DUMKA i CZEREMOSZ, a po nich, po uroczystym powitaniu gości, na scenie pojawiły się zespoły wokalno-instrumentalne – Berkut, Joryj Kłoc, Enej, Czumackyj Szlach.

Publiczność, a szczególnie jej młodsza część, bawiła się doskonale, nie bacząc na padający od czasu do czasu deszcz. Zresztą, gorące rytmy i wspaniała atmosfera szybko niwelowały wszelkie niedogodności.

EKOŁOMYJA to także imprezy towarzyszące. Odbyła się tradycyjna zbiórka elektrośmieci z atrakcyjnymi nagrodami, turniej plażowej piłki siatkowej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, swoje stoisko wystawiło nadleśnictwo, można było zaopatrzyć się w CD z muzyką i teledyskami czy kupić ciekawe, kolorowe t-shirty. Nie zabrakło, oczywiście, smacznych przekąsek i napitków.

Co najważniejsze, impreza minęła spokojnie, w atmosferze święta tańca i muzyki.

Dodaj komentarz