Piknik w dniu św. Wawrzyńca

Aktualności

Przy wspaniałej pogodzie i w świątecznej atmosferze mogli bawić się wszyscy, którzy przybyli w niedzielne popołudnie 7 sierpnia na odpust oraz festyn parafialny do Plut, zorganizowany przez miejscową parafię św. Wawrzyńca.

Po odprawieniu mszy odpustowej, procesji wokół kościoła oraz poświęceniu pojazdów, na odpowiednio przygotowanym przy remizie strażackiej placu, pełnym atrakcji o charakterze rozrywkowym i kulinarnym, rozpoczął się przewidziany programem blok sportowo-rozrywkowy. Były zabawy i konkursy z nagrodami dla najmłodszych oraz występy zespołów artystycznych. Głodni i spragnieni mogli posilić się przy straganach z wszelkiego rodzaju smacznymi strawami i napojami przygotowanymi przez miejscowe gospodynie i gospodarzy.

Proboszcz ks. Jan Puławski, główny organizator święta i animator festynu wyjaśnia, że w tym roku impreza odbywa się już po raz piąty (a więc mały jubileusz) i tradycyjnie ma charytatywny charakter, a wszelki dochód z niego poświęcony jest renowacji malowideł w kaplicy filialnej w Łoźniku.

Na uroczystość i piknik przybyli między innymi pracownicy administracji z Braniewa, Pieniężna, Górowa Iławeckiego, radni, zaproszeni goście. Przyjechało wielu mieszkańców Górowa Iławeckiego, gdzie ks. Jan wcześniej był wikarym i gdzie nadal o nim tutaj pamiętają. W uroczystościach wziął udział także wicemarszałek województwa Miron Sycz.

Dodaj komentarz