Trójstronna wymiana młodzieży

Aktualności

logo

W dniach 06.07.2016 r. – 14.07.2016 r., odbyła się trójstronna wymiana młodzieży w Verden (Aller) w Niemczech. W wymianie uczestniczyła młodzież z miasta i gminy Górowo Iławeckie, Rejonu Bagratianowska – Obwodu Kaliningradzkiego i Powiatu Verden w Niemczech. Po rocznej przerwie ponownie spotkali się uczestnicy wymiany z 2015 r.

 Młodzież zwiedziła Powiat Verden – miasta Bremen, Luneburg oraz fabrykę samochodów Volkswagen w Wolfsburgu. Ważnym punktem spotkania były gry i zabawy integracyjne oraz przygotowanie programów w kulturalno-artystycznych w grupach trójstronnych polsko-niemiecko-rosyjskich.

 Na zakończenie spotkania każda grupa przedstawiła swój program artystyczny. Było też wspólne gotowanie potraw narodowych. Grupy spędzały przyjemnie i wesoło czas na różnych imprezach: ogniskach, dyskotekach, karaoke i zabawach integracyjno-językowych. Odbyły się też mecze koszykówki i piłki siatkowej.

Wymiana odbyła się w sympatycznej i przyjaznej atmosferze, odnowione zostały przyjaźnie zawarte rok temu. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i nastał czas rozstania, który okraszony był smutkiem, a nawet łzami ale zawarte przyjaźnie będą trwały zapewne przez długi czas.

Elżbieta Kołodziejska

Dodaj komentarz