Zabrzmiał już pierwszy dzwonek

Aktualności

Że jest to szczególny dzień w życiu miasta, można było się zorientować chociażby po tym, że od samego rana jego ulice zapełniły się niemal o tym samym czasie dużą ilością odświętnie ubranych dzieci i młodzieży.

Pierwszego września w czterech górowskich szkołach różnych poziomów pojawiła się niemal tysięczna rzesza uczniów, aby razem ze swoimi nauczycielami rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018.

Dzień był niezwykle piękny i taka sama uroczystość. Wszyscy uśmiechnięci i wypoczęci pojawili się w murach swoich szkół, aby wspólnie podjąć nowe wyzwania obowiązki wynikające z nowej rzeczywistości. Z wieloma dziećmi, szczególnie w szkole podstawowej, przyszli także rodzice i dziadkowie.

Do słów Krzysztofa Marka Nowackiego Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, skierowanych do szkolnych społeczności: „Życzę Wam, abyście na koniec roku mogli powiedzieć – wszystko się udało. Życzę Wam dużo wytrwałości i chęci do nauki. Bądźcie odważni i dociekliwi. Rozwijajcie swoje zainteresowania i pasje. Niech nie przerażają Was niepowodzenia. Pamiętajcie, ze zawsze możecie liczyć na swoich nauczycieli i pedagogów.” dołączyli się także dyrektorzy szkół oraz burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka i zaproszeni goście.

Miłym akcentem uroczystości był udział w nich pana Jerzego Mroza, Prezesa Fundacji Huberta Wagnera z Olsztyna, który po raz kolejny odwiedzając górowskie szkoły podarował gimnazjum i szkole podstawowej sprzęt sportowy.

Dodaj komentarz