Ostatni turniej z cyklu Grand Prix Amatorów

Sport

W sobotę 29 października został rozegrany szósty, ostatni turniej z cyklu IV Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Zawody, których celem jest popularyzacja tenisa stołowego, zgromadziły na starcie 40 zawodników.

Najważniejsze rozstrzygnięcia, we wszystkich kategoriach, praktycznie zapadły już wcześniej. Tylko nieobecność któregoś z zawodników zajmujących miejsca na podium, mogłaby pozbawić ich tej lokaty. Jednak nic takiego się nie stało i już przed rozpoczęciem zawodów można było stwierdzić, że czołowe lokaty zostaną przez najlepszych zachowane. Jako, że górowskie zawody gromadzą praktycznie stałą grupę tenisistów, tworzących sympatyczną grupę dobrych znajomych, sobotnie zawody potraktowane zostały już trochę z przymrużeniem oka. Po wielu godzinach gry, gdy sprawa podium była jasna, organizatorzy podjęli decyzję o chwilowej przerwie poświęconej na wręczeniu nagród. Powyższe podyktowane było innymi zobowiązaniami reprezentacyjnymi części zaproszonych na turniej gości..

 Obecny na turnieju wicemarszałek woj. warmińsko – mazurskiego Miron Sycz, wraz z burmistrzem Górowa Iławeckiego Jackiem Kostką, dyrektorem gimnazjum nr 1 Dariuszem Hawrylcem, prezesem stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” Piotrem Baczewskim oraz przewodniczącym Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Romanem Petreckim wręczyli wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe, dyplomy i medale, zaś zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji, dodatkowo puchary.

Po przerwie na oficjalnę dekorację, zawodów już nie wznowiono, gdyż pozostający w grze zawodnicy ostatnich gier już nie rozgrywali. W tej sytuacji organizatorzy postanowili nie zaliczać ostatniego turnieju do końcowej klasyfikacji, jedynie zawodnikom biorącym udział pierwszy raz w górowskich zawodach, zostały zaliczone punkty celem ujęcia ich w klasyfikacji końcowej.

Za ufundowanie nagród, sprzętu sportowego ( profesjonalny stół do tenisa stołowego, płotki, numeratory i piłeczki) oraz okazaną wszelką pomoc, organizatorzy kierują szczególne słowa podziękowania pod adresem:

  • Urządu Miasta w Górowie Iławeckim
  • Spólce „EWIX” z Górowa Iławeckiego
  • Eko – BART z Bartoszyc
  • Starostwu Powiatowemu w Bartoszycach
  • Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górowie Iławeckim
  • Zakładu Karnego w Kamińsku
  • Stowarzyszeniu „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim
  • Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim
  • Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim
  • Redakcji „Gońca Bartoszyckiego”

 

Kategoria: Szkoły podstawowe i gimnazjalne:

  1. Misiun Kacper (Gołdap) – 30, 30, 30, (0), 30,     – 120 pkt
  2. Wesołowski Damian (Gołdap) – 25, 20, 25, (0), 25, – 95 pkt
  3. Dawid Adam (Górowo Iławeckie) – 18, 25, 20, 25, (16) – 88 pkt
  4. Olszewski Jakub (Górowo Iławeckie) – 16, 14, (0), 18, 18,   – 66 pkt
  5. Wilczek Piotr (Górowo Iławeckie) – 20, 18, 0, 20, (0),   – 58 pkt
  6. Łukasik Jakub (Górowo Iławeckie) – 16, 16, 18, 0, (0), – 50 pkt
  7. Chilicki Dawid (Gołdap) – 0, 0, 16, (0), 16,   – 32 pkt
  8. Pupel Szymon (Kętrzyn) – 0, 0, 0, 30, (0), – 30 pkt
  9. Ertman Paweł (Górowo Iławeckie) – 14, 14, 0, 0, (0),       – 28 pkt
  10. Święcki Dominik (Gołdap) – 0, 0, 0, (0), 20,   – 20 pkt
  11. Maj Paweł (Bartoszyce) – 0,16, 0, 0, (0), – 16 pkt

 

Kategoria: Mężczyźni – amatorzy:

  1. Makar Adam (Srokowo) – 25, 30, 30, 25, (16), –  110 pkt
  2. Buczyński Daniel (Płoskinia) – 30, 16, 20, 30, (14), – 96 pkt
  3. Wojciechowski Wojciech (Kętrzyn) – 20, 25, (16), 18, 20, – 83 pkt
  4. Jastrzębowski Franciszek (Olsztyn) – 16, 20, 25, 20,(16), –  81 pkt
  5. Skrętkowski Wiesław (Lidzbark Warmiński) – 16, (0), 16, 10, 18, – 60 pkt
  6. Komorowski Grzegorz (Płoskinia) – 14, 18, 12, 12, (12), – 56 pkt
  7. Bujalski Janusz (Srokowo) – 12, 14, (0), 16, 8, – 50 pkt
  8. Łastowski Jan (Bartoszyce) – 14, 10, 8, 14, (6),   – 46 pkt
  9. Miciun Stanisław (Bartoszyce) – (8), 12, 8, 12, 14,   – 46 pkt
  10. Rudzik Wiesław (Węgorzewo) – 12, 12, (6), 8, 10, – 42 pkt
  11. Morawski Bogusław (Bartoszyce) – 10, 12 ,(0), 10, 8, – 40 pkt
  12. Plona Bogusław (Górowo Iławeckie) – 10, 8, (6), 12, 8,   – 38
  13. Olejniczak Andrzej (Korsze) – 8, 10, 12, 8, (6), – 38 pkt
  14. Buczyński Krzysztof (Płoskinia) – (0), 12, 8, 8, 10, – 38 pkt
  15. Lakei Daniel (Górowo Iławeckie) – 8, 8, (6), 10, 8, – 34 pkt
  16. Martul Sebastian (Górowo Iławeckie) – 12, 8, (0), 8, 6, – 34 pkt
  17. Rosa Jerzy (Frombork) – 18, 0, 14, 0, (0), – 32 pkt
  18. Misiun Kacper (Gołdap) – 0, 14, 8, (0), 10, – 32 pkt
  19. Obarzanek Kamil (Bartoszyce) – 8, 8, 6, 10, (0), – 32 pkt
  20. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 0, 0, 0, (0), 30,   – 30 pkt
  21. Grudzień Roman (Elbląg) – 0, 16, 14,0, (0), – 30 pkt
  22. Dzierżak Jerzy (Srokowo) – 10, 8, 10, 0, (0), – 28 pkt
  23. Czech Stanisław (Jeziorany) – 0, (0), 10, 8, 8, – 26 pkt
  24. Prusiński Henryk (Olsztyn) – 0, 0, 0, (0), 25, – 25 pkt
  25. Wesołowski Damian (Gołdap) – 0, 10, 6, (0), 8, – 24 pkt
  26. Grochowski Leszek (Jeziorany) – 0, 0, (0), 14, 8, – 22 pkt
  27. Pacewicz Bartosz (Górowo Iławeckie) – 8, 8, 6, 0, (0), – 22 pkt
  28. Krajnik Ryszard (Lidzbark Warmiński) – 12, 0, 8, 0, (0),   – 20 pkt
  29. Wawrzyniak Przemysław (Olsztyn) – 0, 0, 0, 0, 18,   – 18 pkt
  30. Gruszkiewicz Ryszard (Olsztyn) – 0, 0, 18, 0, (0), – 18 pkt
  31. Bucholc Waldemar (Klewki) – 0, 0, (0), 12, 6, – 18 pkt
  32. Chilicki Dawid (Gołdap) – 0, 0, 8, (0), 10, – 18 pkt
  33. Gołębiewski Paweł (Elbląg) – 10, 0, 8, 0, (0), – 18 pkt
  34. Blicharski Roman (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 0, 10, 8, 0, (0), – 18 pkt
  35. Ślęzak Adam (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 0, 0, 10, 8, (0), – 18 pkt
  36. Wawrzyniak Przemysław (Olsztyn) – 0, 0, 0, 0, 16, – 16
  37. Szypczyński Rafał (Bartoszyce) – 0, 0, 0, 16,(0), – 16 pkt
  38. Symołon Jan (Górowo Iławeckie) – 8, 8, 0, 0, (0), – 16 pkt
  39. Bernasiński Dariusz (Braniewo) – 8, 8, 0, 0, (0), – 16 pkt
  40. Sznaza Zygmunt (Nowy Dwór Gdański) – 0, 0, 12, 0, (0), – 12 pkt
  41. Ziaja Robert (Elbląg) – 0, 0, 12, 0, (0), – 12 pkt
  42. Różycki Marek (Gołdap) – 0, 0, 0, (0), 12, – 12 pkt
  43. Święcki Dominik (Gołdap) – (0), 0, 0, 0, 12, – 12 pkt
  44. Omieczyński Bogdan – (0), 0, 0, 0, 10, – 10 pkt
  45. Wojciechowski Henryk (Elbląg) – (0), 0, 10, 0, 0, – 10 pkt
  46. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – (0), 0, 0, 0, 8, – 8 pkt
  47. Mateusz Klenowski (Dobre Misato) – 0, 0, 0, 0, 8, – 8 pkt
  48. Bożko Piotr (Braniewo) – 0, 0, 0, (0), 8, – 8 pkt
  49. Barnasiński Paweł (Gdynia) – 8, 0, 0, 0, (0), – 8 pkt
  50. Głębocki Paweł (Biskupiec) – 8, 0, 0, 0, (0), – 8 pkt
  51. Tarkowian Marcin (Lidzbark Warmiński) – 0, 0, 8, 0, (0), – 8 pkt
  52. Mynih Oleh (Ukraina) – 0, 0, 0, 8, (0), – 8 pkt
  53. Jan Pisarczyk (Bartoszyce) – 0, 0, 0 , 0, 6,   – 6 pkt
  54. Mateusz Klenowski (Dobre Miasto) – 0, 0, 0 , 0, 6, – 6 pkt

 

Kategoria: Open:

  1. Wojciechowski Wojciech (Kętrzyn) – 30, 25, (16), 30, 30, – 115 pkt
  2. Makar Adam (Srokowo) – 25, 30, 20, 25, (18), – 100 pkt
  3. Jastrzębowski Franciszek (Olsztyn) – 16, 18, 30, 16, (12), – 80 pkt
  4. Buczyński Daniel (Płoskinia) – (14), 14, 16, 20, 16, – 66 pkt
  5. Różycki Marek (Gołdap) – 18, 20, 12, (0), 14, – 64 pkt
  6. Głębocki Janusz (Górowo Iławeckie) – 14, 14, 18, (0), 16, – 62 pkt
  7. Wesołowski Grzegorz (Gołdap) – 20, 16, 25, 0, (0), – 61 pkt
  8. Komorowski Grzegorz (Płoskinia) – (12), 12, 14, 16, 14, – 56 pkt
  9. Szypczyński Rafał (Bartoszyce) – (4), 12, 12, 18, 8, – 50 pkt
  10. Skrętkowski Wiesław (Lidzbark Warmiński) – 8, (0), 10, 14, 12, – 44 pkt
  11. Rudzik Wiesław (Węgorzewo) – (6), 8, 10, 14, 10, – 42 pkt
  12. Miciun Stanisław (Bartoszyce) – 12, (8), 8, 10, 10, – 40 pkt
  13. Łastowski Jan (Bartoszyce) – 10, 10, (6), 8, 10, – 38 pkt
  14. Bujalski Janusz (Srokowo) – 8, 10, (0), 10, 8, – 36 pkt
  15. Olejniczak Andrzej (Korsze) – 4, 10, (4), 12, 8, – 34 pkt
  16. Plona Bogusław (Górowo Iławeckie) – 8, (6), 8, 8, 8, – 32 pkt
  17. Morawski Bogusław (Bartoszyce) – 6, 8, 0, 12, 8, – 34 pkt
  18. Lewandowski Kacper (Olsztyn) – 12, 8, (0), 0, 12, – 32 pkt
  19. Buczyński Krzysztof (Płoskinia) – (0), 6, 6, 10, 6, – 28 pkt
  20. Dzierżak Jerzy (Srokowo) – 6, 12, 8, 0, (0), – 26 pkt
  21. Dawid Adam (Górowo Iławeckie) – 6, 6, (4), 8, 6, – 26 pkt
  22. Olszewski Jakub (Górowo Iławeckie) – 8, 4,(0), 8, 6, – 26 pkt
  23. Lakei Daniel (Górowo Iławeckie) – 8, 6, 6, 6, (6), – 26 pkt
  24. Martul Sebastian (Górowo Iławeckie) – 6, 6, (0), 6, 8, – 26 pkt
  25. Obarzanek Kamil (Bartoszyce) – 6, 6, 6, 8, (0), – 26 pkt
  26. Główczyk Sebastian (Olsztyn) – (0), 0, 0, 0, 25, – 25 pkt
  27. Sowa Kamil (Gołdap) – 16, 8, 0, 0, (0), – 24 pkt
  28. Grudzień Roman (Elbląg) – 0, 12, 12, 0, (0), – 24 pkt
  29. Grochowski Leszek (Jeziorany) – (0), 0, 0, 10, 12, – 22 pkt
  30. Bucholc Waldemar (Klewki) – (0), 0, 0, 12, 10, – 22 pkt
  31. Kowalewski Sławomir (Lidzbark Warmiński) – 4, 10, 8, 0, (0), – 22 pkt
  32. Czech Stanisław (Jeziorany) – (0), 0, 8, 8, 6, – 22 pkt
  33. Prusiński Henryk (Olsztyn) – (0), 0, 0, 0, 20, – 20 pkt
  34. Ślęzak Adam (Pogrodzie k. Tolkmicka) – (0), 0, 8, 12, 0, – 20 pkt
  35. Gołębiewski Paweł (Elbląg) – 10, (0), 8, 0, 0, – 18 pkt
  36. Wilczek Piotr (Górowo Iławeckie) – 4, 6, (0), 8, 0, – 18 pkt
  37. Sonnenfeld Waldemar (Bartoszyce) – 0, 16, 0, 0, (0),   – 16 pkt
  38. Bernasiński Dariusz (Braniewo) – 8, 8, 0, 0, (0), – 16 pkt
  39. Pacewicz Bartosz (Sołtysowizna) – 4, 6, 6, 0, (0), – 16 pkt
  40. Sznaza Zygmunt (Nowy Dwór Gdański) – 0, 0, 14, 0, (0), – 14 pkt
  41. Blicharski Roman (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 0, 8, 6, 0, (0), – 14 pkt
  42. Rosa Jerzy (Frombork) – 6, 0, 8, 0, (0), – 14 pkt
  43. Łukasik Jakub (Górowo Iławeckie) – 4, 6, 4, 0, (0), – 14 pkt
  44. Pawlak Marek (Sołtysowizna) – 12, 0, 0, 0, (0), – 12 pkt
  45. Susło Łukasz (Elbląg) – 0, 0, 12, 0, (0), – 12 pkt
  46. Wawrzyniak Przemysław (Olsztyn) – 0, 0, 0, 0, 12 – 12 pkt
  47. Mynih Oleh (Ukraina) – 6, 0, 0,6, (0), – 12 pkt
  48. Szewczyk Wojciech (Górowo Iławeckie) – 10, 0, 0, 0, (0), – 10 pkt
  49. Misiun Kacper (Gołdap) – 10, 0, 0, 0, (0), – 10 pkt
  50. Ziaja Robert (Elbląg) – 0, 0, 10, 0, (0), – 10 pkr
  51. Gruszkiewicz Ryszard (Olsztyn) – 0, 0, 10, 0, (0), – 10 pkt
  52. Krajnik Ryszard (Lidzbark Warmiński) – 4, 0, 6, 0, (0),  – 10 pkt
  53. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 0, 0, 0, (0), 8, – 8 pkt
  54. Bożko Piotr (Braniewo) – (0), 0, 0, 0, 8, – 8 pkt
  55. Omieczyński Bogdan – (0), 0, 0, 0, 8, x, – 8 pkt
  56. Wesołowski Damian (Gołdap) – 8, (0), 0, 0, 0, – 8 pkt
  57. Wojciechowski Henryk (Elbląg) – (0), 0, 8, 0, 0, – 8 pkt,
  58. Bernasiński Paweł (Gdynia) – 8, (0), 0, 0, 0, – 8 pkt
  59. Pupel Szymon (Kętrzyn) – (0), 0, 0, 8, 0, – 8 pkt
  60. Symołon Jan (Górowo Iławeckie) – 4, 4, (0), 0, 0, – 8 pkt
  61. Ertman Paweł (Górowo Iławeckie) – 4, 4, (0), 0, 0, – 8 pkt
  62. Mateusz Klenowski (Dobre Miasto) – 0, 0, 0 , 0, 6, – 6 pkt
  63. Jan Pisarczyk (Bartoszyce) – 0, 0, 0 , 0, 6, – 6 pkt
  64. Tarkowian Marcin (Lidzbark Warmiński) – (0), 0, 4, 0, 0, – 4 pkt
  65. Głębocki Paweł (Biskupiec) – 4, (0), 0, 0, 0,   – 4 pkt
  66. Maj Paweł (Bartoszyce) – (0), 4, 0, 0, 0, – 4 pkt

 

Andrzej Markowski

Dodaj komentarz