Chwali dusza moja Boga

Aktualności

W tym roku prawdopodobnie padł rekord popularności, bowiem ponad 400 młodych (i bardzo młodych) artystów wzięło udział w XVII Archidiecezjalnym Przeglądzie Twórczości Religijnej, zorganizowanym po raz kolejny w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim zorganizowanym przez Komisję Katechetyczną Diecezji Przemysko-Warszawskiej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce oraz parafię Podwyższenie Krzyża Świętego w Górowie Iławeckim. Razem wszystkich uczestników Przeglądu było jeszcze więcej.

Otwierając całość imprezy ks. dziekan, proboszcz parafii greckokatolickiej w Górowie Iław. Jan Łajkosz z satysfakcją zaznaczył, że należy cieszyć się z faktu, iż z roku w rok ilość uczestników Przeglądu rośnie. Oznacza to, że temat jest ciekawy oraz inspirujący do przekazu, dzięki któremu odbiorca może zostać niejako zmuszony do refleksji.

W Przeglądzie wzięły udział zespoły reprezentujące parafie z Lelkowa, Kętrzyna, Asun, Ornety, Godkowa, Morąga, Wydmin, Bań Mazurskich, Cyganka, Giżycka, Pasłęka, Elbląga, Górowa Iławeckiego, Toprzyn, Warszawy, Kruklanek, Węgorzewa, Bartoszyc, Olsztyna.

 

Dodaj komentarz